Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zobacz Jak Teraz Wygląda Nastolatek, Który w Wieku 15-lat Ważył 320 kg. Operacja Ratująca Życie To Dopiero Początek Walki o Zdrowie.

14 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   33,3 tys. wyświetleń
Zobacz Jak Teraz Wygląda Nastolatek, Który w Wieku 15-lat Ważył 320 kg. Operacja Ratująca Życie To Dopiero Początek Walki o Zdrowie.

Waga tego nastolatka była przerażająca. Podjęta walka o życie zamieniła się w długotrwały proces ratowania zdrowia chłopca.

Otyłość jest poważnym problemem w dzisiejszych czasach. Pomimo tego, że panuje powszechny kult zdrowia i aktywności fizycznej, statystki są przerażające. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2015 roku, 2,3 mld ludzi na świecie ma nadwagę, a 700 mln cierpi na otyłość.

Dawajmy dzieciom dobry przykład

W USA problem ten zdaje się być najbardziej powszechny. Szacuje się, że 1/3 osób w USA ma nadwagę. Większość z nich już posiada potomstwo. Skłonności do tycia mogą być uwarunkowane genetycznie, dlatego warto jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie. Ważne jest także, aby przekazywać potomstwu prawidłowe wzorce zdrowego odżywiania.

Nie zawsze winą otyłości jest nadmierne objadanie się

Są rodzice, którzy nie przywiązują wagi do tego, co podają swoim dzieciom do jedzenia. W efekcie tego, że maluchy spożywają „śmieciowe jedzenie”, szybko przybierają na wadze. Nie trudno wskazać winnego. Jednak są też takie osoby jak Jacob Miller. Ten otyły nastolatek urodził się z zaburzeniami hormonalnymi, które utrudniały mu osiągnięcie prawidłowej wagi.

Otyłe dzieci mają ciężko

Jacob w wieku 15 lat ważył prawie 320 kg. Mimo, że był wcześniakiem, to i tak urodził się jako duże dziecko. Gdyby przyszedł na świat w terminie, ważyłby prawie 5 kilogramów!

Ze względu na swoją nadwagę często był obiektem żartów i drwin w szkole.

W końcu jego waga osiągnęła punkt krytyczny, który skłonił lekarzy do dania mu ostatniego ostrzeżenia – jeżeli nie weźmie się za siebie – może w ciągu najbliższych kilku lat umrzeć.

Rodzina i lekarze postanowili go uratować

Wraz z rodzicami i specjalistami ze Szpitala Dziecięgego w Cinacinattim, Jacob miał przystąpić do planu zrzucenia wagi.

Niestety jego otyłość spowodowała, że nabawił się licznych chorób, takich jak: cukrzyca, choroby serca i stłuszczenie wątroby.

Ostatnią szansą na ratunek dla otyłego nastolatka była operacja zmniejszenia żołądka. Zabieg był bardzo trudny i trwał 3,5 godziny, ale na szczęście przeprowadzono go pomyślnie. Wszyscy mieli nadzieję, że teraz Jacob nie będzie odczuwał takiego głodu i będzie spożywał dużo mniejsze porcje jedzenia. Ale to był dopiero początek.

Opracowano dla niego także specjalną dietę, która miała dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Chodził na lekcje pływania

Rodzice Jacoba towarzyszyli mu na każdym kroku i dopingowali go, kiedy miał chwile słabości.

Mimo przeciwności losu był bardzo zdeterminowany, żeby osiągnąć swój cel. Rodzice postanowili zabrać go także ze szkoły, w której był prześladowany przez swoich kolegów i umieścić go w bardziej tolerancyjnej placówce.

Krok po kroku, poprzez regularne treningi i zdrowe posiłki, Jacob dokonał poważnych zmian w swoim życiu. Stracił ponad 70 kg w ciągu jednego roku.

Jacob w końcu zdobył oddaną grupę znajomych...

i dziewczynę!

Cieszy się, że nareszcie mieści się na przednim siedzeniu samochodu. Teraz czeka, aż będzie mógł wyrobić sobie prawo jazdy!

Obejrzyjcie dramatyczną walkę chłopca o normalne życie:

Jesteście pod wrażeniem jego determinacji? Dajcie znać w komentarzu!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.