Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

15 Rzeczy, Które Całe Życie Robiłeś Źle. Sprawdź Proste Sztuczki, Które To Zmienią!

26 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   30,5 tys. wyświetleń
15 Rzeczy, Które Całe Życie Robiłeś Źle. Sprawdź Proste Sztuczki, Które To Zmienią!

Praktycznie wszystkie codzienne czynności wykonujemy automatycznie. Czy na przykład ładując telefon pomyślałeś, jak można ten proces przyspieszyć? No właśnie! A my tak.

#1 Dobór podkładu

Zazwyczaj wybierając podkład, kobiety sprawdzają zgodność jego tonu z kolorem skóry na nadgarstku. Jest to błąd, ponieważ test należy wykonywać na szyi, wtedy na pewno odcień będzie pasował idealnie.


#2 Ładowanie baterii w telefonie

Telefon naładuje się szybciej, jeżeli włączyszsz tryb samolotowy.


#3 Prasowanie bez żelazka

Popsuło Ci się żelazko, a musisz wyprasować ubrania? Włóż je do automatu, ustaw tryb suszenia i wrzuć 3 kostki lodu. Para, która będzie się wytwarzała, pozwoli na pozbycie się wszystkich zagięć . Po 15 minutach ubrania będą gotowe do założenia.


#4 Obieranie jajek

Jeżeli masz problem z jajkami, z których ciężko ściągnąć skorupkę, zastosuj ten prosty trick. Przed gotowaniem, dodaj do wody łyżeczkę sody.


#5 Sortowanie kluczy

Czy Ty też tracicisz czas przed drzwiami, próbując odgadnąć który klucz będzie pasował do zamka? Pomaluj je na różne kolory lakierem do paznokci. Teraz to będzie dużo łatwiejsze!


#6 Ochrona telefonu przed wilgocią

Ile razy zdażyło Ci się zamoczyć telefon, kiedy gotowałeś obiad? Jest na to metoda. Umieść telefon w foliowym woreczku. Dzięki temu nie tylko ochronisz go przed wilgocią, ale także przed zabrudzeniami.


#7 Daj zużytym butelkom drugie życie

Szyjka i nakrętka butelki świetnie sprawdza się jako hermetyczne zabezpieczenie torebek, zawierającą żywność, która nie powinna mieć dużego kontaktu z powietrzem.


#8 Usuwanie śladów szminki

Zwykły lakier do włosów doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy spryskać to miejsce i pozostawić na około 10 minut. Następnie przetrzeć mokrą gąbką i umieścić w pralce.


#9 Chłodzenie napojów podczas wysokich temperatur

Idealny trick na lato! Wypełnij dużą miskę z wodą i lodem w stosunku 1:1, a następnie dodaj sól (2 łyżki na litr wody). Umieść butelkę tak, żeby była całkowicie pokryta lodem i wodą. Po 2 minutach napój będzie miał 8-10 stopni mniej.


#10 Podgrzewanie potraw

Twoje jedzenie nierównomiernie podgrzało się w mikrofalówce? Następnym razem rozłóż je na talerzu tak, aby tworzyło pierścień.


#11 Sztuka kamuflarzu

Jeżeli napiszesz coś błędnie na kartce zazwyczaj przekreślasz, ale i tak widać, jaką gafę popełniłeś? Zamiast skreślać, napisz po prostu inne słowo na wierzchu.


#12 Ochrona napojów przed owadami

Papierowe foremki od babeczek sprawdzą się tutaj doskonale! Wystarczy przekłuć jedno miejsce, w którym umieścimy słomkę i nie dość, że masz pewność, że do środka nic Ci nie wpadnie, to jeszcze otrzymujesz ciekawie wyglądające drinki!


#13 Przechowywanie lodów

Chciałbyś, żeby lody były zawsze tak miękkie jak chwilę po otwarciu, ale okazuje się, że napoczęte opakowanie po 2 dniach w zamrażalce jest twarde jak kamień? Pamiętaj, żeby zawsze umieszczać pudełko w szczelnej plastikowej torbie.


#14 Poplątane słuchawki

Po ściągnięciu słuchawek wrzucasz je niedbale do kieszeni? Na pewno masz po tym problem, żeby je rozplątać! Następnym razem zwiń je i zabezpiecz w jednym miejscu plastikowym uchwytem od pakowania chleba.


#15 Porządkowanie przestrzeni pod zmywakiem

Zamontuj specjalne pręty, na których będziesz mógł powiesić różne artykuły. Wykorzystaj wszystkie możliwości, żebyś mógł szybko znaleźć to, czego akurat potrzebujesz.


Udostępnij i zaskocz znajomych!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.