Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

25-Letnia Kobieta Zapadła Na Dziwną Chorobę Kręgosłupa. Zobacz Jak Wygląda Jej Codzienne Życie.

1 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   60,3 tys. wyświetleń
25-Letnia Kobieta Zapadła Na Dziwną Chorobę Kręgosłupa. Zobacz Jak Wygląda Jej Codzienne Życie.

Po dziesięciu latach od pierwszych objawów, jakimi były lekkie sztywności w okolicy kręgosłupa, kobieta straciła możliwość normalnej egzystencji.

Kobieta jest zupełnie niesamodzielna. Ma ciało sztywne jak deska. Jej stan jest tak zły, że musi stale przebywać pod opieką 90-letniej babci.

Używa kija, żeby móc chodzić.

Sulami ma 35 lat i mieszka w Indonezji. Od 10 lat jest w szponach choroby, która obezwładnia jej ciało. Cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Choroba ta występuje, gdy w kręgosłupie i w innych obszarach ciała dochodzi do stanu zapalnego. Chorzy uskarżają się na uciążliwy ból i sztywność. Przypadłość ta ma różne nasilenie. Może dojść nawet do ograniczenia ruchomości kręgosłupa i ciężkiej niesprawności.

Sulami potrzebuje pomocy na każdym kroku

Jaka jest przyczyna tej choroby?

Dokładna przyczyna występowania tej przypadłości nie jest znana. Zazwyczaj dochodzi do nałożenia się kilku czynników: genetycznych, immunologicznych i środowiskowych (np. zakażenia bakteryjne). Objawia się pomiędzy 17. a 35. rokiem życia. W Europie Środkowej dotyka około 0,5 % populacji.

Choroba nie ma wpływu na długość życia, ale prowadzi do innych poważnych powikłań, takich jak niewydolność krążenia, złamania kręgosłupa, choroby nerek czy infekcje dróg oddechowych. Pełne wyleczenie tej dolegliwości nie jest możliwe, ale dzięki lekom i rehabilitacji można złagodzić jej objawy.

Wiedzieliście o takiej chorobie? Udostępnijcie i podzielcie się tą wiedzą ze znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.