Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Ta Kobieta Miała 72 Lata, a jej mąż 79, Kiedy Na Świat Przyszło Ich Pierwsze Dziecko. Teraz Wszyscy Martwią Się o Losy Chłopca, Po Śmierci Jego Rodziców.

13 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   23,6 tys. wyświetleń
Ta Kobieta Miała 72 Lata, a jej mąż 79, Kiedy Na Świat Przyszło Ich Pierwsze Dziecko. Teraz Wszyscy Martwią Się o Losy Chłopca, Po Śmierci Jego Rodziców.

Dalijinder Kaur i Mohinder Singh Gill są małżeństwem od 46 lat i mieszkają w Indiach. W maju 2016 roku na świat przyszedł ich synek.

Takie historie zawsze budzą ogromne zdziwienie i niedowierzanie. Współczesna medycyna umożliwia jednak zajście w ciążę w późnym wieku, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod. Pytanie brzmi, czy to jest etyczne? A także: co będzie z dzieckiem po śmierci jego rodziców, którzy są już w podeszłym wieku?

Kobieta mimo licznych starań, nie zaszła w ciążę przez cały okres małżeństwa.

Teraz mówi z dumą: Bóg wysłuchał naszych modlitw. Moje życie jest w końcu kompletne”.

To wydarzenie dodało im mnóstwo energii. Ojciec dziecka jest bardzo troskliwy i pomaga w opiece nad maleństwem.

Kobieta przez 2 lata była pod opieką Kliniki Leczenia Niepłodności w Harayanie. Dziecko urodziło się 20 lat po menopauzie Kaur.

W ich kręgach niepłodność jest uznawana jako przekleństwo od Boga.

Ich najbliższa rodzina także była bezdzietna. Ojciec dziecka przyznaje: To było dla nas żenujące, że nie byliśmy przez całe życie w stanie spłodzić dziecka. Ale nigdy się nie poddaliśmy i w końcu się udało.

Co będzie z dzieckiem po ich śmieci?

Ludzie martwią się co będzie z dzieckiem, kiedy oni umrą. Ojciec dziecka, Singh, komentuje: Mam pełną wiarę w Boga. Jest wszechmocny i wszechobecny i on o wszystko zadba, kiedy nas zabraknie. Poza tym ich rodzina jest chętna i zdeklarowana do pomocy, jeżeli oni zaniemogą.

Lekarz, który pomógł małżeństwu spełnić największe marzenie

Dr Bishnoi, który prowadził leczenie, założył klinikę po zdobyciu tytułu magistra embriologii klinicznej na Uniwersytecie w Leeds. Udało mu się przeprowadzić udane zapłodnienia metodą in vitro już kilkukrotnie, zanim trafiła do niego Kaur. Wcześniej w 2008 roku 70-letnia kobieta urodziła córeczkę. A kilka lat później 66-letnia kobieta stała się matką trojaczków.

Bishnoi powiedział, że początkowo był niechętny, aby wykonać zabieg, ze względu na wiek Kaur i fakt, że była drobnej postury. Jednak seria testów medycznych, pokazała, że jest zdrowa, a ryzyko dla jej zdrowia przy zajściu w ciążę nie jest wyższe, niż gdyby była w średnim wieku.

Czy to etyczne?

Lekarz przeprowadzający zabieg stwierdził, że jeżeli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, to jedyne ograniczenie siedzi w naszej głowie. Jeżeli nieetyczne jest to, żeby kobieta w tym wieku urodziła dziecko, to również nieetyczne dla nas powinno być to, że mężczyzna w tym wieku został ojcem. Zazwyczaj niestety piętnuje się tylko kobiety.

Zobaczcie ich historię:

A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzu!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.