Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

8-Letni Uchodźca z Syrii Próbuje Ocalić Życie Rannego Psa. Trudne Doświadczenia Wojenne Nie Odebrały Mu Wrażliwości i Współczucia.

10 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   1,6 tys. wyświetleń
8-Letni Uchodźca z Syrii Próbuje Ocalić Życie Rannego Psa. Trudne Doświadczenia Wojenne Nie Odebrały Mu Wrażliwości i Współczucia.

Mimo swojej niełatwej przeszłości okazał więcej serca i współczucia dla rannego zwierzęcia, niż jego sąsiedzi. Jego postawa została nagrodzona przez władze miasta.

8-letni Hüseyin el-Hasan w swoim krótkim życiu zdążył już widzieć bardzo dużo zła i przemocy. Wielu ludzi sądzi, że „dzieci wojny”, ze względu na swoje doświadczenia, nie mają w sobie empatii ani współczucia. Ten maluch udowadnia, że jest inaczej.

Wzorowe podejście do rannego psa

Chłopiec mieszka obecnie w Turcji. Pewnego dnia zauważył na osiedlu bezpańskiego psa, który leżał ranny, potrącony przez samochód. Natychmiast przyszedł mu z pomocą.

Choć niewiele mógł zrobić, postanowił złagodzić ból zwierzęcia. Zauważył, że cały drży. Przyniósł więc z domu swój koc i położył go na ciele rannego psa. Następnie zaalarmował okolicznych mieszkańców o wydarzeniu i poprosił, aby wezwać pomoc. 8-latek dzielnie czekał z psem na przyjazd weterynarzy.

Niestety nie udało się go uratować

Zwierzę zostało zabrane do lecznicy, ale z powodu mocnych obrażeń niewiele dało się zrobić. Wieść o śmierci psa złamała chłopcu serce. Było mu przykro, że cały wysiłek poszedł na marne.

Wieść o wspaniałym chłopcu rozeszła się bardzo szybko

Maluch został doceniony przez okolicznych mieszkańców, a zastępca burmistrza miasta, Cuma Özdemir, odwiedził 8-latka w domu i uhonorował go za wspaniałą postawę. Przekazał mu także nowe koce, jako wyraz uznania dla jego bezinteresowności i wielkiego serca.

Hüseyin el-Hasan kocha wszystkie zwierzęta i być może w przyszłości zostanie wetetynarzem

Należą mu się ogromne brawa. Udostępnij ten przykład wspaniałej postawy 8-latka!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.