Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

83-Letnia Staruszka Zaskoczyła Przechodniów Swoim Występem. Z Pewnością Zapamiętasz Go Na Długo!

31 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   9,1 tys. wyświetleń
83-Letnia Staruszka Zaskoczyła Przechodniów Swoim Występem. Z Pewnością Zapamiętasz Go Na Długo!

Przechodnie zauważyli jak stara, zgarbiona kobieta, zasiada do pianina. Kiedy zaczęła grać, wszyscy zaniemówili. Całe szczęście, że ktoś to nagrał!

Natalie ma 83 lata. W młodości ukończyła prestiżową szkołę muzyczną. Swoją przygodę z fortepianem rozpoczęła jako dziecko, chodząc do katolickiej szkoły, prowadzonej przez zakonnice. Tam w wieku 13 lat skomponowała swój pierwszy utwór. Dwa lata później otrzymała stypendium w Royal Academy of Music w Londynie. Kilka lat później dołączyła do zespołu, który podróżował i grał po całym świecie. Wydawało się, że czeka ją świetlana przyszłość.

Spotkała ją ogromna tragedia

Nikt się nie spodziewał, że sprawy przybiorą taki obrót. Natalie wyszła za mąż i urodziła dwie córki i syna. Niestety kilkanaście lat później doświadczyła niewyobrażalnej straty. W 1967 roku jej córka Joanne zginęła w wypadku. W 1986 roku z powodu mukowiscydozy zmarła jej druga córka Kerin. Krótko po tym odszedł od niej jej mąż. Natalie wpadła w depresję.

Syn Natalie był ciężko chory. Niewłaściwie dobrane leki uszkodziły jego system nerwowy i mężczyzna nie był zdolny do pracy. Natalie próbowała zarabiać grając, ale nie była w stanie opłacić rachunków i wylądowała na ulicy, a jej chory syn trafił do domu opieki.

Brakowało jej muzyki

Gra na fortepianie była dla niej całym światem. Kobieta czasami zakradała się do sklepów muzycznych, żeby chwilę pograć, ale zwykle ją przeganiano. Po latach spędzonych na ulicy i w różnych schroniskach, zdarzyło się coś niezwykłego. Jeden z pracowników hotelu w Melbourne przypadkiem usłyszał grę Natalie. Zaproponował kobiecie pracę. Za 3 dni gry w tygodniu w hotelowym hall'u, kobieta miała otrzymać własny pokój i fortepian. Natalie zgodziła się natychmiast.

Dzisiaj nie ma osoby w Melbourne, która nie znałaby Natalie

Kobieta w końcu ma dach nad głową i może powrócić do swojej wielkiej pasji. Uwielbia grać dla dużej publiczności i cieszy się, że tyle osób przychodzi jej słuchać.

Posłuchaj, jak gra!

Kiedy tego słuchamy, mamy ciarki. A Ty?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.