Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

89-Letni Dziadek Często Spadał z Łóżka. Gdy Ukryta Kamera Pokazała Przykrą Prawdę, Rodzina Była w Szoku!

2 sierpnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   2,4 tys. wyświetleń
89-Letni Dziadek Często Spadał z Łóżka. Gdy Ukryta Kamera Pokazała Przykrą Prawdę, Rodzina Była w Szoku!

Umieszczenie bliskiej osoby w ośrodku jest zawsze bardzo trudną decyzją. Niestety, aktualny model funkcjonowania społeczeństwa, najczęściej uniemożliwia całodobową opiekę nad chorym w domu.

Rodzina mężczyzny, który obecnie ma 89 lat, postanowiła umieścić dziadka w ośrodku, w którym miał mieć zapewnioną opiekę wyspecjalizowanego personelu - 24 godziny na dobę. Takiego komfortu najbliżsi nie byli w stanie mu zagwarantować w domowych warunkach. Chory na Alzheimera staruszek zaczął mieć problemy z wykonywaniem podstawowych czynności. Opieka sanitariuszy była niezbędna do ubierania mężczyzny, codziennej higieny oraz do karmienia.

Niepokojące symptomy podczas pobytu w ośrodku

Warto w tym momencie zaznaczyć, że rodzina nie porzuciła staruszka. Regularnie był odwiedzany przez najbliższych - w trakcie dnia. Odwiedzających zaniepokoiły obrażenia na ciele mężczyzny. Gdy próbowali dowiedzieć się, co jest przyczyną licznych siniaków, otrzymywali informację, że staruszek niestety spada z łóżka.

Nie uwierzyli w wyjaśnienia pracowników

Wnuk nie uwierzył w tłumaczenia i postanowił sprawdzić, co się dzieje w pokoju dziadka, gdy w pobliżu nie ma rodziny. Nagranie zszokowało rodzinę - 44-letni opiekun mężczyzny często uderzał dziadka, który z racji choroby nie mógł się bronić.

Przeprosiny

Zarządzający placówką, po obejrzeniu materiału, przeprosili rodzinę i obiecali wyciągnięcie konsekwencji wobec pracownika. Wkrótce po ujawnieniu nagrania, mężczyzna został zwolniony z pracy.

Obejrzyj nagranie i pamiętaj, żeby sprawdzić, komu powierzasz życie swoich bliskich!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.