Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Afera z Najsmaczniejszą Czekoladą Na Świecie. Symbol Na Opakowaniu Zdradził Skrywany Sekret.

27 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   9,5 tys. wyświetleń
Afera z Najsmaczniejszą Czekoladą Na Świecie. Symbol Na Opakowaniu Zdradził Skrywany Sekret.

Anglicy uwielbiają czekoladowe produkty firmy Cadbury, które są produkowane od prawie 200 lat. Teraz chcą zbojkotować producenta. Zobacz co się stało!

Mleczna czekolada Dairy Milk uchodzi w Wielkiej Brytanii za prawdziwie legendarną słodkość.

Początki firmy Cadbury sięgają 1824 roku, kiedy to John Cadbury otworzył sklep kolonialny w Bull Street, modnej części Birmingham. Początkowo sprzedawał tam kakao i czekolady do picia. W 1893 roku Cadbury wyprodukowało pierwsze czekolady w tabliczkach.

Czekolady powstały poprzez dodanie do masy kakaowej mleka w proszku, masła klarowanego i cukru. Z biegiem lat producent ulepszał swoją recepturę, stwarzając jedną z najsmaczniejszych czekolad na świecie. W 2003 roku przedsiębiorstwo zajmowało 1 miejsce w rankingu firm cukierniczych na świecie. Od 2010 roku właścicielem Cadbury jest amerykańska firma Mondelez. Transakcja ta była warta 11,5 mld funtów!

Producent obiecywał, że legendarna fabryka w Bournville, będzie zawsze miejscem produkcji wyrobów Cadburry. Brytyjczycy czują się oszukani.

Mieszkańcy Wielkiej Brytani, którzy w ostatnim czasie zakupili swój słodki narodowy skarb mieli nie lada niespodziankę! Na opakowaniu jak zwykle widniała nazwa miasta w którym go wyprodukowano, ale wcale nie było to Birmingham, a... Wrocław! To był dla nich prawdziwy szok.

W brytyjskich mediach społecznościowych rozpętała się burza. Nawoływano do bojkotu marki.

Mondelez zapewnił Brytyjczyków, że produkcja Dairy Milk we Wrocławiu jest tylko rozwiązaniem tymczasowym. Obiecał także, że zmiana miejsca produkcji nie będzie miała wpływu na walory smakowe, ponieważ zachowana zostanie dokładnie ta sama receptura.

Okazało się, że fabryka Bournville była rozbudowywana i konieczne było przeniesienie części produkcji w inne miejsce. Dlaczego akurat do Wrocławia? Bo tam znajduje się fabryka Mondelez, a Polska jest jednym z największych i priorytetowych rynków dla tego koncernu w Europie Środkowej.

Temat szybko podchwyciła prasa:

To wrocławska fabryka, w której obecnie produkują czekoladę Dairy Milk

Mondelez Polska

Firma działa w Polsce od 1992 roku. Posiada 7 fabryk w Polsce (Cieszyn, Jankowice, Jarosław, Bielany Wrocławskie, Płońsk, Skarbimierz- 2 fabryki). Zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Jest jednym z czołowych producentów żywności w Polsce. Przed 2010 rokiem produkty Mondelez znane były pod nazwą Kraft Foods Polska. Bogata oferta firmy obejmuje takie wyroby jak czekolady Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, Batony 3 BIT, ciastka: Milka, Oreo, BelVita, Petitki, Delicje, Lubisie, San, Łakotki, krakersy TUC, cukierki Halls, a także kawy: Jacobs, Maxwell House, Carte Noire, czy system gorących napojów Tassimo.

A tak wygląda zeszłoroczna reklama czekolady Dairy Milk, przyznacie, że ciekawa?:)

Na dowód tego, że Brytyjczycy kochają tą czekoladę, przypominamy jeszcze to:

Chcielibyśmy pracować przy produkcji tej czekolady, a Wy?:)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.