Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Myślisz, Że To Zwykła Barierka Drogowa? Zobacz, Co Się Dzieje w Momencie Wypadku!

5 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   61,8 tys. wyświetleń
Myślisz, Że To Zwykła Barierka Drogowa? Zobacz, Co Się Dzieje w Momencie Wypadku!

Ta bezpieczna barierka drogowa, powoli podbija cały świat. Podczas uderzenia w nią samochodu, ryzyko odniesienia obrażeń przez pasażera jest znacznie mniejsze niż przy tradycyjnych metalowych barierkach. Jesteś ciekawy jak to działa?

Niestety każdego dnia w wypadkach drogowych giną setki ludzi. Mimo, że nie da się całkowicie zminimalizować ryzyka wypadku, to warto wdrażać wszystkie rozwiązania, które mogą ocalić ludzkie życie podczas zderzenia.

Koreańska firma ETI CO LTD opracowała ostatnio nowy rodzaj barierki drogowej, która ma na celu zmniejszyć poważne obrażenia ofiar podczas wypadków. Rama barierki o wysokości 46 centymetrów jest wykonana z metalu, a środkową część tworzą specjalne wałki wykonane z tworzywa sztucznego.

W momencie uderzenia pojazdu, rolki zaczynają się obracać, zapobiegając dachowaniu i obracaniu się samochodu, zmniejszając tym samym jego bezwładność. Dzięki temu samochód traci na prędkości, co minimalizuje obrażenia, jakie może odnieść pasażer.

System wałków drogowych

Taką nazwę nosi ten koreański wynalazek. Producenci szczycą się, że ich produkty są nie tylko bezpieczne, ale także przyjazne dla środowiska. Mamy nadzieję, że rozwiązania technologiczne tego typu, będą częściej spotykane również na polskich drogach.

Zobacz testy tego nowego wynalazku!

Czy Twoim zdaniem takie barierki powinny być montowane w Polsce?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.