Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Bezdomny z Zemsty Podpalił Biedronkę. Straty Wyniosły 11 milionów. Zobacz, Jaka Kara Go Może Czekać.

21 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   19,9 tys. wyświetleń
Bezdomny z Zemsty Podpalił Biedronkę. Straty Wyniosły 11 milionów. Zobacz, Jaka Kara Go Może Czekać.

Damian H. stanął przed sądem w Opolu. 37-latek jest oskarżony o umyślne podpalenie supermarketu. Straty wyniosły ponad 11 milionów złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 kwietnia tego roku w Ozimku. Koczujący pod Biedronką bezdomny mężczyzna, codziennie wieczorem zakradał się do śmietnika, żeby wyjąć z niego coś do zjedzenia. Tej nocy śmietnik był jednak zamknięty...

Uznał, że ktoś zrobił to specjalnie, żeby nie mógł tam więcej wchodzić

Głodny mężczyzna wpadł w szał i postanowił się zemścić. Podpalił stojący na rampie karton z folią. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i po chwili cały budynek stał w płomieniach. Akcja straży pożarnej trwała aż 11 godzin, a zaangażowanych w nią było 18 jednostek.

Przyznał się do winy

Budynek sklepu uległ całkowitemu zniszczeniu. Łączna wartość strat wyniosła prawie 11,7 mln złotych! Oskarżony przebywa w areszcie. Kiedy go złapano był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu! Niedawno odbyła się pierwsza rozprawa, gdzie prokurator zarzucił mu umyślne zniszczenie mienia. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo prokurator podejrzewa, że dokonał on przestępstwa w ramach recydywy, ponieważ już raz odbywał karę pozbawienia wolności i być może zamierzał wrócić do więzienia, żeby mieć dach nad głową, ciepły posiłek i opiekę medyczną.

Wiele osób jest zbulwersowanych takim wymiarem kary. W wyniku pożaru pracę straciło kilkanaście osób, a mieszkańcy nie mają już ulubionego supermarketu. Damian H. będzie za to utrzymywany w więzieniu przez kilkanaście lat za pieniądze podatników.

Jaka kara według Ciebie powinna go spotkać?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.