Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Białe Plamki Na Paznokciach - Zobacz Skąd Się Biorą i Czym Grozi Zlekceważenie Objawów.

14 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   40,6 tys. wyświetleń
Białe Plamki Na Paznokciach - Zobacz Skąd Się Biorą i Czym Grozi Zlekceważenie Objawów.

Jeżeli zauważyłeś u siebie bądź u swoich bliskich białe plamki na paznokciach, zdecydowanie powinieneś zagłębić temat. Wiemy, skąd się biorą i czym grożą.

Zazwyczaj białe plamki na paznokciach znikają po pewnym czasie samoistnie. Jeżeli jednak zauważyłeś, że masz je od kilku miesięcy, musisz się dowiedzieć, co to może oznaczać.

Brak protein lub cynku

Proteiny to inaczej białka, które są budulcem naszych mięśni, narządów, skóry, włosów i paznokci. Ich niedobór może być właśnie widoczny na paznokciach. Również niedostateczna ilość cynku w organizmie powoduje łamanie się płytki paznokcia i powstawanie białych plamek. Zazwyczaj objawia się to występowaniem na paznokciu podłużnych pionowych zmian.

Grzybica paznokci

Białe plamki lub smugi mogą być oznaką infekcji grzybiczej paznokci. Często można ją zaobserwować u osób z łuszczycą lub egzemami, z czym jest to powiązane.

Choroby wątroby, nerek lub niedokrwistość

W rzadkich przypadkach zmiany w obrębie paznokci mogą być objawami poważnych chorób, takich jak marskość czy zapalenie wątroby. Dlatego istotne jest, aby takie zmiany skonsultować z lekarzem

Sarkoidoza

Przyczyną może być także ta poważna choroba, atakująca układ odpornościowy organizmu. Jej cechą szczególną jest występowanie grudek zapalnych, które atakują różne organy, a także skórę i paznokcie.

Problemy z tarczycą

Białe plamki mogą oznaczać niedoczynność tarczycy.

Alergia

Często przyczyna leży także w preparatach, które stosuje się do pielęgnacji paznokci, w tym lakiery i odżywki. Warto więc na jakiś czas odstawić wszystkie chemiczne środki i sprawdzić czy następuje poprawa.

Jeżeli jednak nie jesteście pewni, to najlepiej wybierzcie się do lekarza, bo ze zdrowiem nie ma żartów!

Udostępnij i podziel się tą wiedzą ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.