Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Masz Bóle Brzucha? Wyeliminuj Te 3 Nawyki Żywieniowe, a Ból Zniknie!

16 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   5,9 tys. wyświetleń
Masz Bóle Brzucha? Wyeliminuj Te 3 Nawyki Żywieniowe, a Ból Zniknie!

Większość osób twierdzi, że jedzenie ładuje ciało energią, daje siłę i wigor w ciągu dnia. Jednak często zdarza się, że po posiłku - w kawiarni, w domu czy na imprezie - czujemy zmęczenie i senność, a czasem pojawiają się wzdęcia i biegunka.

Żołądek zaczyna zachowywać się w nieoczekiwany sposób, nawet gdy dostarczone zostaną świeże i ciepłe dania. Okazuje się jednak, że żywność może nie tylko dawać siłę, ale także ją zabierać. Poznaj nawyki żywieniowe, których należy unikać.

Połączenie skrobi i białka

Wielu z nas popełnia olbrzymi błąd, gdy wybiera puree ziemniaczane, kotlety i gulasz. Albo gdy je rybę z pieczywem. Albo kaszę z mięsem... Przykładów może być bardzo wiele, ale najważniejsze jest to, żeby zapamiętać regułę: nie łącz skrobi i białka w jednym posiłku

Innymi słowy, produkty takie jak chleb, ziemniaki jedz oddzielnie od mięsa, ryb, jaj, sera, twarogów, orzechów i innych pokarmów białkowych.

Wynika to z tego, że skrobia jest trawiona szybko, a białko powoli. Zamiast szybkiego transportu produktów skrobiowych do jelita cienkiego, organizm wstrzymuje je w żołądku aż do strawienia produktów białkowych. Czym to się objawia? Niestrawnością, zgagą, odbijaniem i wzdęciami.

Ze skrobią i białkiem najlepiej łączą się warzywa.

2. Zwyczaj picia zimnych napojów

W środku lata niewielu potrafi oprzeć się pokusie, żeby nie ochłodzić się zimnym napojem. Niestety nie jest to korzystne dla naszego organizmu, ponieważ wypicie lodowatego napoju powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, co spowalnia procesy trawienia pokarmu i wchłaniania substancji odżywczych. To bezpośrednia droga do otyłości.

Jeżeli kupujesz napój w sklepie lub w restauracji, poproś o podanie go w temperaturze pokojowej.

Popijanie posiłku

Powszechnie wiadomo, że picie wody jest zdrowe. Im więcej wody pijesz, tym szybciej organizm oczyszcza się z toksyn, reguluje gospodarkę wodną i poprawia stan zdrowia. Gdy pokarm znajduje się w żołądku, zalewając go kilkoma szklankami wody, możemy spowodować niestrawność, wzdęcia, kolki i inne problemy.

Najlepszym rozwiązaniem jest picie dużej ilości wodny na godzinę przed lub po posiłku.

Jeżeli zastosujesz się do tych kilku zasad zauważysz, że po każdym posiłku przybędzie Ci sił, witalności i zdrowia.

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi i rodziną. Wystarczy udostępnić artykuł.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.