Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

"Calineczka" Ma 13 Lat a Waży Mniej Niż 10 Kilogramów. Lekarze Nie Dawali Jej Szans Na Przeżycie Tygodnia

7 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   56,0 tys. wyświetleń
"Calineczka" Ma 13 Lat a Waży Mniej Niż 10 Kilogramów. Lekarze Nie Dawali Jej Szans Na Przeżycie Tygodnia

Gdy się urodziła ważyła 1,13 kg i mierzyła 28 cm

Drobna Kenadie Jourdin-Bromley ma 13 lat, około 90 cm wzrostu i waży tyle, co dwuletnie dziecko. Gdy się urodziła ważyła 1,13 kg i mierzyła 28 cm. Rokowanie na przeżycie więcej niż kilku dni były złe. Lekarze powiedzieli, że z dużym prawdopodobieństwem dziecko ma uszkodzony mózg. Rodzice jeszcze tego samego dnia ochrzcili noworodka.

Pielęgniarki w szpitalu dziewczynkę nazwali "Calineczką".

Osiem miesięcy później zdiagnozowano u niej karłowatość pierwotną - stan, który powoduje niedorozwój kończyn, występuje u około 100 osób na świecie.

Jednak pomimo trudności w nauce oraz cienkich i łamliwych kości, dziewczynka gra w hokeja, pływa i lubi chodzić do szkoły.

Większość rodziców nie potrafi sobie wyobrazić śmierci ich dziecka, ale dla nas to rzeczywistość, że prawdopodobnie ją stracimy, mówi pani Jourdin. Natychmiast ją ochrzciliśmy, ponieważ powiedziano nam, że może nie przeżyć nawet kilku dni

Jednak pomimo ponurych diagnoz i rokowań lekarzy, Kenadie żyje i uczy się w zwykłej klasie, razem ze swoimi rówieśnikami.

Teraz waży niecałe 10 kg i nosi odzież dla maluchów. Jest bardzo zajęta życiem społecznym, nauce jazdy na łyżwach, lekcjach pływania i zabawą z przyjaciółmi po szkole.

Dziewczynka ma 11-letniego brata Tyrana.

Jest wielkoduszna i kochająca, z każdym chce się dzielić wszystkim, co ma. Jest zadziorna, zdecydowana i niezależna. To sprawia, że jestem z niej bardzo dumna i czasami płaczę. - mówi mama Kenadie.

Moja wiara była testowana wielokrotnie - obserwowanie jej walki nie jest łatwe
Komentarze. Dołącz do dyskusji.