Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Chirurg Po Dyżurze Zasnął Na Podłodze. Po Tym Czego Doknał, Nikt Nie Śmiał Go Obudzić.

5 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   27,8 tys. wyświetleń
Chirurg Po Dyżurze Zasnął Na Podłodze. Po Tym Czego Doknał, Nikt Nie Śmiał Go Obudzić.

Bycie lekarzem to duże wyzwanie. Wielogodzinne dyżury, długie operacje, ciężkie przypadki, to w tej pracy codzienność. Niektórzy z nich nie traktują jednak swojej profesji jak codzienną pracę, a jak swoją życiową misję. Ten chirurg jest tego dowodem.

Wszyscy o nim mówią

Od kilku tygodni Luo Heng jest w Chinach prawdziwym bohaterem. Wszystko za sprawą zdjęcia, które zostało udostępnione w mediach społecznościowych. Heng miał wyjątkowo ciężki i długi dyżur. Mężczyzna pracuje w szpitalu w Dingyuan, obszarze prowincji Anhui w Chinach. Trafiła mu się niełatwa zmiana. Całą noc pracował, żeby wykonać dwie pilne operacje, a następnego dnia czekały go 3 kolejne. W efekcie chirurg spędził 28 godzin na nogach!

Po najtrudniejszym dyżurze w swoim życiu położył się na leżącym na korytarzy materacu i po prostu zasnął. Ze zmęczenia zapomniał nawet o zdjęciu maseczki, którą założył do poprzedniej operacji.

Lawina komentatrzy

Zdjęcie wywołało bardzo duże poruszenie w sieci. Wielu internautów chwaliło lekarza za swoje ogromne serce dla swoich pacjentów. Inni z kolei wytykali mu brak odpowiedzialności, wskazując na fakt, że brak snu, mógł doprowadzić do tragedii podczas operacji.

Prawdziwy bohater

Pracownicy szpitala traktują go z ogromnym szacunkiem. Wiedzą, że od lat poświęca się dla dobra swoich pacjentów, a jego heroiczna postawa sprawia, że czują się bezpiecznie oddając się w jego ręce.

Jesteś pod wrażeniem? Udostępnij tę historię znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.