Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Chłopcy w Tej Szkole Noszą Spódniczki. Sprytnie Omijają Surowe Zakazy Dyrektora!

3 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,5 tys. wyświetleń
Chłopcy w Tej Szkole Noszą Spódniczki. Sprytnie Omijają Surowe Zakazy Dyrektora!

Kiedy wszyscy chłopcy przyszli do szkoły w spódniczkach, dyrektor zaniemówił. Chwilę później zrozumiał, że uczniowie zbuntowali się przeciwko jego rozporządzeniu o tradycyjnym szkolnym ubiorze.

Wielka Brytania przeżywa teraz falę upałów. Temperatury sięgają nawet 30 stopni! Niestety uczniowie Akademii Isca w Exeter są zmuszeni chodzić w mundurkach. O ile dziewczynki mogą sobie pozwolić na spódnice do kolan, to chłopcy mają obowiązek nosić długie spodnie. Przy tej pogodzie jest to bardzo uciążliwe.

"Szorty nie należą do tradycyjnego szkolnego mundurku"

Tak argumentował swoją decyzję dyrektor placówki. Sam oczywiście nie zważał na jakiekolwiek konwenanse i ubierał się adekwatnie do panującej pogody. Na tą dyktaturę nie chcieli się zgodzić uczniowie i zorganizowali wielki bunt.

"Nadal będziemy przychodzić w spódnicach, bo jest to bardziej komfortowe"

Matki chłopców nie raz prosiły dyrektora o zgodę na inny strój na gorące dni, ale mężczyzna groził im, że za niestosowanie się do jego poleceń, dziecko trafi do izolatki (popularne w brytyjskich szkołach pomieszczenia, gdzie uczniowie trafiają za karę za złe zachowanie). Dlatego uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i stwierdzili, że nie pozwolą się zastraszać.

"Masz nosić spodnie, bo masz zbyt owłosione nogi"

Taki argument usłyszał jeden z uczniów. Zdeterminowany chłopak niewiele myśląc po prostu je ogolił i nadal dziarsko chodzi do szkoły w spódnicy. Inny z kolei był wezwany na dywanik za zbyt krótką spódniczkę więc następnego dnia zorganizował sobie dłuższą.

O sprawie piszą wszystkie brytyjskie media. Póki co szkoła nie wydała oficjalnego oświadczenia. Dyrektor nie ma jednak zamiaru ugiąć się pod naciskiem uczniów i liczy, że to tylko przejściowe przejawy nieposłuszeństwa wśród wychowanków placówki.

Obejrzyj materiał na ten temat

Co o tym sądzisz? Czy dyrektor przekroczył granice?
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.