Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Chłopczyk z Poważną Deformacją Twarzy Przeszedł Trudną Operację. Zobacz Jak Wygląda Teraz!

19 czerwca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   23,5 tys. wyświetleń
Chłopczyk z Poważną Deformacją Twarzy Przeszedł Trudną Operację. Zobacz Jak Wygląda Teraz!

Chłopiec urodził się z bardzo zniekształconą twarzą. Jego oczy były praktycznie niewidoczne, a górna szczęka nieprawidłowo rozwinięta. W miejscu, gdzie powinien znajdować się nos, była wielka dziura.

W swoim rodzinnym mieście Yahay był wyrzutkiem społecznym. Rodzice ukrywali syna, bo nie chcieli narażać go na wyśmiewanie.

Chłopiec urodził się w małej wiosce niedaleko Maroka. Niestety lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Jego matka opisała ich historię w Internecie licząc na jakąkolwiek pomoc. Zaczęła się zbiórka pieniędzy na operację dla chłopca. Niestety suma, którą zebrano była bardzo mała. Rodzice Yahay'a pogrążyli się w rozpaczy.

Kobieta o wielkim sercu

Kiedy już stracili nadzieję, zgłosiła się do nich Fatima Baraka z Australii. Kobieta zaoferowała, że przyjmie chłopca do siebie na jakiś czas i sfinansuje koszty przeprowadzenia zabiegu. Fatima kilka miesięcy wcześniej wygrała walkę z rakiem piersi i stała się bardzo wrażliwa na krzywdę innych ludzi. Zaproponowała pomoc rodzinie dziecka, bo nie mogła patrzeć jak ten niewinny maluch umiera. Rodzice chłopca od razu się zgodzili. Kilka dni później Yahay leżał już w australijskim szpitalu.

Operacja trwała 18 godzin

Fatima skontaktowała się z jednym z najlepszych chirurgów na świecie - Tony'm Holmesem. Kiedy usłyszał historię małego chłopca, bardzo chętnie podjął się wyzwania. Nie spodziewał się jednak, że zabieg będzie tak trudny.

Początkowo zakładano, że potrwa 6 godzin. Ostatecznie operowano go trzykrotnie dłużej. Zespół liczył 30 osób, które operowały dziecko na zmianę. Na szczęście zabieg zakończył się sukcesem.

Specjaliści dokonali rekonstrukcji kości twarzy, odbudowali mu nos i postarali się przywrócić twarzy chłopca prawidłowe proporcje. Mają nadzieję, że dzięki temu będzie miał normalne życie.

"Dziękuję" - pierwsze słowo po przebudzeniu

Lekarze byli bardzo wzruszeni, kiedy usłyszeli podziękowania od chłopca tuż po wybudzeniu z narkozy. Ta chwila była naprawdę wyjątkowa. Stojący obok rodzice zaniemówili ze szczęścia.

Świat dla nas się zatrzymał. To było coś pięknego - wspominają.

Obecnie ma 6 lat i jest bardzo szczęśliwym dzieckiem

Chłopiec musi jeszcze przejść kilka niewielkich zabiegów, ale najgorsze już za nim. Prawidłowo się rozwija i cieszy się każdym dniem.

Yahay na zdjęciu z rodzicami i młodszym bratem

Oby na świecie było więcej takich cudownych i bezinteresownych osób jak Fatima!

Podaj ten artykuł dalej. Może dzięki Tobie ktoś się dzisiaj uśmiechnie! :)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.