Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

W Wyniku Pożaru 2-letni Chłopiec Doznał Poważnych Oparzeń. Jego Rodzice Podjęli Najtrudniejszą Decyzję w Swoim Życiu.

12 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   6,4 tys. wyświetleń
W Wyniku Pożaru 2-letni Chłopiec Doznał Poważnych Oparzeń. Jego Rodzice Podjęli Najtrudniejszą Decyzję w Swoim Życiu.

Ta rodzina przeszła bardzo wiele. Kiedy w końcu znaleźli bezpieczne schronienie wydarzyła się prawdziwa tragedia. W wyniku pożaru 2-letni chłopiec doznał poważnych oparzeń. Jego rodzice podjęli najtrudniejszą decyzję w swoim życiu.

To była olbrzymia tragedia dla rodziny. W 2014 roku organizacja ISIS zmusiła wszystkie chrześcijańskie dzieci do opuszczenia swoich domów. Doprowadziło to niestety do wielu tragedii życiowych. Rodzice 2-letniego Yazidi i jego kilkumiesięcznego brata to młode małżeństwo. W wyniku poważnego zagrożenia, postanowi razem z dziećmi uciekać do obozu w północnym Iraku.

Myśleli, że najgorsze już za nimi

Nie sądzili jednak, że w mieszkaniu tymczasowym, które otrzymali, czeka ich takie niebezpieczeństwo. Grzejnik gazowy, który stał w pokoju ich starszego dziecka, nagle stanął w ogniu. Niestety tuż obok grzejnika stało łóżeczko Yazidi. Maluch doznał ciężkich oparzeń III i IV stopnia.

Niestety w dla ludzi żyjących w kraju, który jest w stanie wojny, znalezienie fachowej pomocy medycznej dla dziecka było czymś niemożliwym. Jego rodzice podjęli więc trudną decyzję o wysłaniu malucha do Stanów Zjednoczonych z pomocą grupy humanitarnej o nazwie Droga do Po Pokoju. Organizacja ta pomagała uchodźcom mieszkającym w strefach bojowych.

Jego rodzicom pękło serce

To było dla nich bardzo trudne doświadczenie. Wysłanie dziecka samego do zupełnie obcego kraju z obcymi mu ludźmi. Jednak wiedzieli, że była to dobra decyzja. Dziecko otrzymało specjalistyczną pomoc dla ofiar pożarów. W Ameryce znalazła się kobieta - Adlay Kejjan, która zechciała finansować leczenie chłopca i stała się jego „matką zastępczą”, do czasu przyjazdu jego rodziców.

Wydostanie się z obozu i przyjazd do Ameryki był utrudniony ze względu na politykę nowego prezydenta USA. Jednak dzięki pomocy organizacji, w końcu po 4 miesiącach rodzice chłopca mogli go zobaczyć.

Moment ich spotkania był niezwykle wzruszający

Obejrzyj filmik

Ojciec chłopca mówi: Dziękujemy Bogu, że jesteśmy tu wszyscy razem. Naprawdę trudno jest być z daleka od dzieci, kiedy są zdrowe, a co dopiero, kiedy nasz synek z ciężkimi poparzeniami, musiał być tu sam.

Chłopca czeka jeszcze kilka operacji, min. oczu i nosa. Jest jednak pod doskonałą opieką. Po wszystkich operacjach, jego rodzina zamierza wrócić do Iraku.

To smutne, że Ci niewinni ludzie musieli doświadczyć tyle trudności w swoim życiu. Co o tym sądzisz?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.