Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Po Zjedzeniu Tego Popularnego Przysmaku, Ciało Mężczyzny Zostało Zaatakowane Przez Robaki.

24 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   90,6 tys. wyświetleń
Po Zjedzeniu Tego Popularnego Przysmaku, Ciało Mężczyzny Zostało Zaatakowane Przez Robaki.

Mężczyzna zapamięta swój ulubiony przysmak jako źródło problemów zdrowotnych.

Każdy z nas ma ulubiony przysmak, z którego trudno mu zrezygnować. Podobnie było w przypadku mężczyzny, który do tej pory uznawał pewien przysmak za najsmaczniejszy na świecie!

Mężczyzna stwierdził ból brzucha oraz swędzenie skóry i postanowił pójść z tym do swojego lekarza, aby uzyskać pomoc.

Po zbadaniu, okazało się, że całe ciało zostało opanowane przez tasiemca. Było to wynikiem zjedzenia zbyt dużej ilości sashimi.

W zakresie sushi występuje sashimi, czyli surowe mięso głownie ryb i owoców morza, ale także wołowiny i koniny. Składniki kroi się w kostkę lub płatki, a następnie podaje z dodatkiem przypraw. To najdroższe sushi, a przez wielu uznawane za najsmaczniejsze.

Lekarze przypuszczają, że przyczyną było surowe mięso lub ryba, które były zanieczyszczone pasożytem. Badania dowodzą, że spożywanie surowej ryby może powodować różne infekcje pasożytnicze.

Podjęto leczenie szpitalne.

Zakażenie tasiemcem wystąpiło po spożyciu larwy, która znajduje się w słodkowodnych rybach, takich jak łosoś. Okazuje się, że także marynowane i wędzone ryby mogą przenosić pasożyta.

Dzięki polepszeniu warunków sanitarnych w ubogich krajach, poziom zachorowań tam spadł. Niestety wzrósł w krajach bardziej rozwiniętych.

To najprawdopodobniej przez wzrost popularności sushi w krajach rozwijających się. Potwierdził to w swoim artykule kanadyjski lekarz Nancy Craig, który napisał o popularności sushi i sashimi.

Nie tylko sushi...

Ale inne popularne dania take mogą być zagrożeniem, np. surowe solone lub marynowane filety, które pochodzą z Bałtyku i krajów skandynawskich. Bardzo cienkie plasterki surowej ryby tak popularne we Włoszech., dodaje lekarz.

Zagrożenie mózgu

Doktor Yin ze szpitala w Guangzhou ostrzega, że spożywanie surowego pożywienia, które jest zanieczyszczone jajami tasiemców, może doprowadzić do uszkodzenia mózgu. Tasiemiec, poprzez krew, atakuje ten ważny element ludzkiego ciała.

Lubisz jeść sushi? A może wolisz tatar?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.