Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Złe Użycie Popularnego Produktu Mogło Zagrozić Życiu Niemowlaka. Matka Znalazła Czarne Plamki w Nosie.

3 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   10,5 tys. wyświetleń
Złe Użycie Popularnego Produktu Mogło Zagrozić Życiu Niemowlaka. Matka Znalazła Czarne Plamki w Nosie.

Pewnego dnia, młoda matka z New Jersey, zobaczyła małe czarne plamki na chusteczce, po wytarciu swojego nosa. Potem, podczas karmienia piersią swojego dziecka, również znalazła je u niego. Skąd mogły pochodzić?

Wróciła myślami do wszystkiego, co robiła w ostatnich godzinach i dniach. Nie trzeba było szukać daleko, wystarczyło spojrzeć na blat.

Nie musiała długo szukać

Poprzedniej nocy kobieta zapaliła kilka zapachowych świec i pozostawiła je do pełnego wypalenia przez sześć godzin. Przeczytała napis na produkcie, na który wcześniej nie zwróciła uwagi: nie należy palić świeczki dłużej niż 3 godziny bez przerwy. Podczas dłuższego spalania zaczyna wydzielać się sadza.

To nie jest zwykły kurz

Sadza może wydawać się zwykłym kurzem, ale tak nie jest. To jedna z substancji chemicznych, która powoduje astmę, zapalenie oskrzeli, chorobę wieńcową i inne problemy z oddychaniem. Według badań, sadzę uważa się za przyczynę 20.000 przedwczesnych zgonów w samych Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, powoduje tam 300.000 ataków astmy rocznie.

Długoterminowe skutki

Gdyby Meghan nie zauważyła plamek i nie odnalazła ich źródła, ona i jej dziecko by było w niebezpieczeństwie. Mogła nie zauważyć tego w ciągu kolejnych dni, czy tygodni. Długoterminowe szkody mogły by być już nieodwracalne.

Pamiętaj, żeby czytać instrukcję, która jest napisana drobnym drukiem, nawet jeśli to zwykła świeczka zapachowa.

Jest też pewien sposób na uniknięcie wydzielania się sadzy - wystarczy skrócić knot, żeby płomień wypalania był znacznie mniejszy. Nie można także pozostawiać zapalonych świec w przeciągu. Gdy pojawi się czarny dym, natychmiast ją zgaś.

Materiał wideo z Meghan

Film w języku angielskim. Możesz włączyć napisy i wybrać automatyczne tłumaczenie na język polski. Wykorzystaj ikony, które znajdują się na odtwarzaczu.

Podziel się informacją ze znajomymi. Być może też źle używają świeczek.
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.