Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Dawali Jej Maksymalnie 48 Godzin Życia. Zobacz Jak Wygląda Teraz!

31 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   53,7 tys. wyświetleń
Dawali Jej Maksymalnie 48 Godzin Życia. Zobacz Jak Wygląda Teraz!

Kiedy miała 14 lat trafiła na oddział intensywnej terapii. Ważyła zaledwie 28 kilogramów. Lekarze z bezradności rozkładali ręce i kazali przygotować się na najgorsze.

Gemma Walker jako nastolatka zachorowała na anoreksję. Nie chciała nic jeść i słabła z każdym dniem. Jej rodzice nie wiedzieli, co robić.

Każdego dnia sprawdzałem, czy jeszcze oddycha.

Ta Australijska rodzina przeżyła prawdziwy koszmar. Jej ojciec każdego ranka zakradał się do jej sypialni, kiedy spała, żeby zobaczyć, czy jego córeczka żyje.

Lekarze obawiali się, że nie uda się jej uratować

Kiedy miała 14 lat, trafiła na intensywną terapię. Ważyła tylko 28 kilogramów! Lekarze ostrzegali rodziców, że jeżeli szybko nie otrzyma pomocy, może umrzeć. Na szczęście suplementy podane w kroplówkach wzmocniły ją na tyle, że mogła wrócić do domu.

Okłamywała wszystkich

Ciągle odmawiała jedzenia, próbując oszukać lekarzy, że przytyła, wkładając sobie do kieszeni małe obciążniki.

W ciągu 7 lat była wielokrotnie hospitalizowana. Raz została nawet zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, ale to nie pomogło.

Dziewczyna zaczęła się okaleczać

Jej rodzice byli przerażeni. Gemma miała coraz częściej halucynacje i była bardzo osłabiona. Bali się, że ją stracą. Zaczęli ją obsesyjnie kontrolować. Po pewnym czasie zauważyli, że ich córka zaczęła znowu jeść. Jednak powody do radości szybko się skończyły.

Anoreksja się skończyła, zaczęła się bulimia

Gemma wpadła w skrajności w skrajność. Jadła na umór, a po 20 minutach wywoływała wymioty. Jednak po 18 miesiącach jej waga potroiła się.

Wszyscy mieli nadzieję, że teraz już będzie coraz lepiej. Jednak bulimia jest równie groźnym zaburzeniem psychicznym jak anoreksja. Walka trwała bardzo długo. Na szczęście dzięki pomocy psychologów, udało się uratować Gemmę. Cały czas był przy niej jej chłopak i rodzice.

Gdyby nie ich wsparcie, nie byłoby mnie tutaj dzisiaj.

Emma zrozumiała, że powinna zacząć spożywać zdrowe i regularne posiłki i uprawiać sport. Udało jej się przejąć kontrolę nad własnym ciałem i życiem. W końcu odzyskała równowagę. Teraz cieszy się każdym dniem.

Brawo! Udostępnij ten artykuł znajomym! Może ktoś z nich potrzebuje właśnie takiej motywacji!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.