Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Do Jego Autobusu Wsiadł Zapłakany Chłopiec. Po Tym, Co Dla Niego Zrobił, Stał Się Prawdziwym Bohaterem.

30 czerwca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   8,5 tys. wyświetleń
Do Jego Autobusu Wsiadł Zapłakany Chłopiec. Po Tym, Co Dla Niego Zrobił, Stał Się Prawdziwym Bohaterem.

John Lunceford jest 52-letnim kierowcą autobusu. Kiedy w pewnego zimowego dnia zawoził dzieci do szkoły zauważył na przystanku chłopca ze spuszczoną głową. Od razu zrozumiał, że potrzebuje pomocy.

Tak niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie. Niestety coraz częściej możemy obserwować ludzką obojętność i znieczulicę. Tobie na pewno także zdarzyło się odwrócić wzrok i udawać, że nie widzisz czyjegoś cierpienia, zamiast zaoferować pomoc.

Tego dnia panował silny mróz, a chłopiec nie miał czapki, ani rękawiczek. Kiedy dziecko weszło do autobusu, było całe zapłakane. Mężczyzna zareagował natychmiast. Postanowił oddać mu swoje rękawiczki. Podszedł do niego i założył mu je na ręce.

Wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze, powtarzałem - Wspomina kierowca.

Stwierdził, że może zrobić dla niego jeszcze więcej

Następnie jak gdyby nigdy nic wrócił na swoje miejsce i zawiózł wszystkie dzieci do szkoły. Ta sprawa nie dawała mu jednak spokoju. Na przerwie pojechał do marketu i kupił 10 par skarpet, rękawiczek i czapek. Następnie udał się do szkoły, w której uczył się mały pasażer.

Poprosiłem dyrektora szkoły, żeby pomógł mi odnaleźć chłopca. Wyjaśniłem mu całą sprawę. Wiecie, mam wnuka, nikt nie chce patrzeć jak dziecko tak cierpi.

Okazało się, że chłopiec pochodził z biednej rodziny i rodzice nie zapewnili mu odpowiednich ubrań na panujące mrozy. Gdyby nie pomoc tego wspaniałego kierowcy, maluch chodziłby zmarznięty przez całą zimę. Reszta kompletów, które kupił, trafiły to innych potrzebujących dzieci. Jego postawę doceniły władze szkoły. Zamieścili ten post na swoim profilu na Facebooku:

Podziel się tą piękną historią ze swoimi znajomymi. Takie przykłady pokazują, że na świecie istnieją jeszcze cudowni ludzie, którzy pomagają innym w potrzebie!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.