Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Dobrzy Ludzie Znaleźli Ją Na Śmietniku. Zobacz Jak Wygląda Po Operacji!

23 marca 2017
przez Miss Gorilla Team
Dobrzy Ludzie Znaleźli Ją Na Śmietniku. Zobacz Jak Wygląda Po Operacji!

Kiedy ją znalazła, Nika miała 11-miesięcy. Była zaniedbana i niedożywiona. Lekarze obawiali się, że umrze w ciągu kilku dni. Na szczęście los się do niej uśmiechnął.

Malutka Nika urodziła się z wodogłowiem. Według statystyk dzieci, które rodzą się z tym schorzeniem i nie są leczone, nie dożywają roku. Matka dziewczynki tak bardzo jej się wstydziła, że ukrywała dziecko w domu, a jeżeli już z nią gdzieś wychodziła, to zakrywała jej głowę workiem. Po narodzinach, głowa dziewczynki zaczęła się powiększać z dnia na dzień. Kiedy miała 3 miesiące, matka zaniosła ją do Centrum Medycznego dla Dzieci na Haiti.

Tam pracowała młoda wolontariuszka Sarah Conque

Kobieta bardzo związała się z dziewczynką, dlatego bardzo ją zabolało, kiedy okazało się, że podczas operowania Niki, jej matka uciekła, porzucając ją na pastwę losu.

Jednak po kilkunastu telefonach wykonanych przez personel szpitala, udało się przekonać matkę dziecka, aby po nie wróciła. Przekazali jej dobre nowiny. Operacja przebiegła pomyślnie i obrzęk na głowie dziewczynki stopniowo będzie się zmniejszał. Nika wróciła z mamą do domu.

Pewnego dnia Sarah postanowiła odwiedzić dziewczynkę

Przez długi czas nikt jej nie otwierał drzwi, więc weszła do środka. Z przerażeniem odkryła, że dziecko jest zaniedbane i wygłodzone. Prawie naga Nika leżała w stosie śmieci, a pod jej głową był położony woreczek ryżu. Natychmiast zgłosiła sytuację swoim przełożonym. Następnego dnia udali się ponownie pod ten adres i zapytali kobietę, czy nie chce oddać dziewczynki do placówki opiekuńczej. Ta bez wahania oddała swoje dziecko.

Lekarze mieli złe wieści

11-letnia Nika była poważnie niedożywiona. Dodatkowo wodogłowie mogło w każdej chwili nieodwracalnie uszkodzić mózg dziecka. Radzili, żeby przygotować się na najgorsze.

Sarah postanowiła czuwać przy dziecku

Dni spędzone przy jej łóżeczku dłużyły się w nieskończoność. Na szczęście stan dziewczynki stopniowo zaczął się poprawiać. Sarah w końcu postanowiła ją adoptować. Kiedy wróciła z dzieckiem do USA do swojego partnera, oboje byli bardzo szczęśliwi, że mogą stworzyć dla tego maleństwa nowy dom.

Niki od 2 lat mieszka u nowych rodziców

Obecnie dziecko jest po kilku operacjach. Płyn powoli się wchłania i jej głowa wraca do normalnych rozmiarów. Sarah i Stephen dali jej szansę na lepsze życie.

Oby było jak najwięcej takich dzieci! Udostępnij tę historię znajomym. Pozytywne przykłady trzeba przekazywać dalej :)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.