Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Dzieci Na Całym Świecie Oszalały Na Punkcie Tej Zabawki. Szkoły Jej Zakazują!

19 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   20,7 tys. wyświetleń
Dzieci Na Całym Świecie Oszalały Na Punkcie Tej Zabawki. Szkoły Jej Zakazują!

Fidget Spinnery są hitem sprzedażowym 2017 roku. Mimo, że na rynku istnieją od kilku lat, dopiero w tym roku zdobyły tak ogromną popularność. Na czym polega ich sukces?

Ta zabawka stała się tak popularna, że obecnie bardzo trudno ją dostać. Mimo, że kosztuje tylko 5 dolarów, nie każdy rodzic może uszczęśliwić swoje dziecko Fidget Spinnerem. Powód? Producenci nie nadążają z produkcją pożądanej zabawki.

Cena może wzrosnąć

Szacuje się, że koszt zabawki może wzrosnąć do nawet kilkuset złotych. Z początku produkt ten miał mieć zupełnie inne zastosowanie, ale kiedy pomysłodawcy zorientowali się, jak dobrze przyjął się na rynku, rozpoczęli masową produkcję.

Pierwotnie Fidget Spinner miał być przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami koncentracji. Lekarze upatrywali w tym gadżecie metodę leczenia dzieci z ADHD oraz chorujących na autyzm. Miał on pomagać im skupić się na jednej rzeczy i uspokajać.

Jak to działa?

Fidget Spinnery składają się z dwóch lub trzech skrzydełek przymocowanych do okrągłego środka. Zabawa polega na wprawieniu w ruch łopatek za pomocą palców. Jest tu wiele technik i sposobów trzymania, np. można położyć je na czole lub nosie, albo też kręcić dwoma zabawkami jednocześnie.

Szkoły zakazują

Nauczyciele wyraźnie sprzeciwiają się przynoszeniu Fidget Spinnerów do szkoły. Większość z nich zamieściła na stronach placówek oświadczenie, w których proszą rodziców o zabieranie dzieciom na czas lekcji tej zabawki. Dlaczego? Uczniowie są tak zafascynowani tym gadżetem, że nie skupiają się na zajęciach i nie potrafią myśleć o niczym innym. Według nauczycieli ma to zły wpływ na dzieci.

Zobacz jak kręcić Fidget Spinnerem!

Napisz w komentarzu, czy chciałbyś dostać taką zabawkę? :D
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.