Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Dzieci Na Całym Świecie Oszalały Na Punkcie Tej Zabawki. Szkoły Jej Zakazują!

19 maja 2017
przez Miss Gorilla Team
Dzieci Na Całym Świecie Oszalały Na Punkcie Tej Zabawki. Szkoły Jej Zakazują!

Fidget Spinnery są hitem sprzedażowym 2017 roku. Mimo, że na rynku istnieją od kilku lat, dopiero w tym roku zdobyły tak ogromną popularność. Na czym polega ich sukces?

Ta zabawka stała się tak popularna, że obecnie bardzo trudno ją dostać. Mimo, że kosztuje tylko 5 dolarów, nie każdy rodzic może uszczęśliwić swoje dziecko Fidget Spinnerem. Powód? Producenci nie nadążają z produkcją pożądanej zabawki.

Cena może wzrosnąć

Szacuje się, że koszt zabawki może wzrosnąć do nawet kilkuset złotych. Z początku produkt ten miał mieć zupełnie inne zastosowanie, ale kiedy pomysłodawcy zorientowali się, jak dobrze przyjął się na rynku, rozpoczęli masową produkcję.

Pierwotnie Fidget Spinner miał być przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami koncentracji. Lekarze upatrywali w tym gadżecie metodę leczenia dzieci z ADHD oraz chorujących na autyzm. Miał on pomagać im skupić się na jednej rzeczy i uspokajać.

Jak to działa?

Fidget Spinnery składają się z dwóch lub trzech skrzydełek przymocowanych do okrągłego środka. Zabawa polega na wprawieniu w ruch łopatek za pomocą palców. Jest tu wiele technik i sposobów trzymania, np. można położyć je na czole lub nosie, albo też kręcić dwoma zabawkami jednocześnie.

Szkoły zakazują

Nauczyciele wyraźnie sprzeciwiają się przynoszeniu Fidget Spinnerów do szkoły. Większość z nich zamieściła na stronach placówek oświadczenie, w których proszą rodziców o zabieranie dzieciom na czas lekcji tej zabawki. Dlaczego? Uczniowie są tak zafascynowani tym gadżetem, że nie skupiają się na zajęciach i nie potrafią myśleć o niczym innym. Według nauczycieli ma to zły wpływ na dzieci.

Zobacz jak kręcić Fidget Spinnerem!

Napisz w komentarzu, czy chciałbyś dostać taką zabawkę? :D
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.