Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Słynne "Dziecko Diabła" z Ogromnymi Rękami Jest Już Po Operacji. Zobacz Jak Wygląda!

18 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   33,0 tys. wyświetleń
Słynne "Dziecko Diabła" z Ogromnymi Rękami Jest Już Po Operacji. Zobacz Jak Wygląda!

Rodzice chłopca byli zrozpaczeni. Mieszkańcy wioski uważali, że wygląd chłopca jest karą za grzech, jaki w przeszłości popełnili jego rodzice. Przez lata rodzina była obiekterm drwin i plotek.

Kaleem Mohammed ma 10 lat i mieszka w Indiach. Cierpi na makrodaktylię, czyli miejscowy gigantyzm, powodujący, że ręce chłopca rosną do bardzo dużych rozmiarów. Przez swój odmienny wygląd był wyszydzany i poniżany przez lokalną ludność. Wszyscy mówili na niego "dziecko diabła".

Chłopiec nie mógł chodzić do szkoły, bo rodzice innych dzieci, obawiali się, że może on wzbudzać przerażenie u innych. Okoliczni mieszkańcy twierdzili, że operacje na nic się nie zdadzą, bo dziecko jest przeklęte.

Olbrzymie ręce

Przez chorobę, dłonie chłopca ważyły 8 kilogramów. Miał problem z podstawowymi czynnościami, jak jedzenie czy ubieranie się.

Media pomogły znaleźć dla niego ratunek

Ojciec chłopca ciężko pracował, ale nadal nie miał pieniędzy na leczenie chłopca. Na szczęście dzięki rozgłosowi jaki zapewniły im media, znalazł się ktoś, kto postanowił im pomóc. Dr Raj Sabapatha, znany chirurg z południowych Indii wyciągnął do nich pomocną dłoń. Po obejrzeniu chłopca zaczął przygotowywać go do operacji. Istniało jednak poważne ryzyko, że zabieg może naruszyć nerwy Kaleema, ale jego rodzice wiedzieli, że operacja to konieczność.

Operacja trwała 8 godzin. Chirurg postanowił najpierw zoperować jedną rękę. Jego celem było uniemożliwienie jej dalszego wzrostu. Kiedy operacja się powiodła, doktor Sabapatha zoperował drugą rękę. Dzięki temu chłopcu łatwiej będzie teraz chwytać różne przedmioty. Może już nawet sam korzystać z telefonu.

Kaleem został przyjęty do miejscowej szkoły i nauczyciele dokładają wszelkich starań, żeby dziecko nie było wyśmiewane przez swoich rówieśników. Jego ręce zostały zmniejszone o kilka rozmiarów i nie rzucają się aż tak w oczy.

Zobacz jego historię

Słyszałeś kiedyś o takim przypadku?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.