Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Umierające 5-Miesięczne Dziecko Miało Dużo Szczęścia. Niektórzy Uznają To Za Cud!

24 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   5,1 tys. wyświetleń
Umierające 5-Miesięczne Dziecko Miało Dużo Szczęścia. Niektórzy Uznają To Za Cud!

To najbardziej niezwykła rzecz jakiej doświadczyłem tutaj w ciągu ostatnich pięciu lat. Zazwyczaj czeka się na organy miesiącami czy latami - powiedział pracownik zajmujący się transportem organów w Szpitalu Dziecięcym w Lurie w Chicago.

Daniel McCabe cierpiał na atrofię żółciową, bardzo rzadkie schorzenie wątroby. Bez szybkiego przeszczepu, ten zaledwie 5-miesięczny chłopiec, nie miałby szans na przeżycie.

Dziecko z Wisconsin zostało umieszczone w Krajowym Rejestrze Przeszczepów 13 grudnia o godzinie 10.15, a o godzinie 10.55 lekarze otrzymali dobre wieści - znalazł się dawca dla Daniela!

To jeden z najmniejszych pacjentów na świecie, któremu przeprowadzono przeszczep

Kiedy doktor Jefferey Brown wszedł do sali Daniela, żeby podzielić się z jego mamą tymi dobrymi wieściami, ona jak zwykle czuwała przy łóżku synka. Kiedy dowiedziała się, że jest bardzo duża szansa na uratowanie Daniela była bardzo szczęśliwa. Czuła jednak także smutek, że młody mężczyzna musiał zginąć, żeby jej dziecko mogło przeżyć. Poprosiła lekarza o przekazanie rodzinie dawcy wyrazów współczucia i wdzięczności.

Organ został pobrany od 30-letniego mężczyzny, który zmarł kilka godzin wcześniej. Jego wątroba została podzielona na 2 części, więc oprócz Daniela, uda się uratować jeszcze jedną osobę.

Operacja przebiegła pomyślnie

Daniel wraca do zdrowia w pediatrycznej placówce intensywnej opieki. Lekarze są dobrej myśli.

Poznaj całą historię Daniela

Życzymy mu dużo zdrówka!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.