Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Najgorszy Przypadek Rzadkiej Choroby Spotkał Jej Córkę. "Dziewczynka Bez Twarzy" Jest Już Po Wielu Operacjach i Wygląda Zupełnie Inaczej.

1 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   111,0 tys. wyświetleń
Najgorszy Przypadek Rzadkiej Choroby Spotkał Jej Córkę. "Dziewczynka Bez Twarzy" Jest Już Po Wielu Operacjach i Wygląda Zupełnie Inaczej.

Lekarze nie wierzyli, że noworodek przeżyje choćby pierwszą noc. Po kilkudziesięciu operacjach wygląda wspaniale!

Juliana Wetmore stała się najbardziej znanym dzieckiem, urodzonym z wadą genetyczną o nazwie zespół Treacher-Collins’a. Choroba ta powoduje bardzo mocną deformację twarzy.

Skala odkształceń była ogromna

Na 4 miesiące przed narodzinami rodzice Juliany dowiedzieli się od lekarzy, że ich córeczka urodzi się z poważną wadą, ale nikt ni przypuszczał, że jej twarz będzie wyglądała w ten sposób.

Zespół Treachera-Collins’a zdarza się raz na 50 tysięcy urodzeń. U przyczyn schorzenia leżą zaburzenia rozwoju zarodkowego łuków skrzelowych, z których wykształca się później min. trąbka słuchowa, błona bębenkowa, żuchwa, kość skroniowa czy gardło. Jeżeli rodzice są nosicielami wadliwego genu, istnieje duże ryzyko, że przekażą mutację swojemu dziecku.

Cechy Zespołu Treacher-Collins’a:

  • skośne oczy
  • rozszczep powiek oczu
  • niedorozwój kości jarzmowej (widoczny jako brak policzków)
  • hipoplazja żuchwy (mała, cofnięta bródka)
  • niedorozwój małżowin usznych i ucha wewnętrznego
  • rozszczep podniebienia
  • specyficzny wygląd nosa
  • brak lub bardzo mała ilość rzęs
  • przerost jednej strony ust

Lekarze stwierdzili, że Juliana nie przeżyje nawet pierwszej nocy

Twarz noworodka była mocno odkształcona. Deformacja utrudniała jej oddychanie. Dziewczynka była prawie głucha i widziała tylko na jedno oko. Jej mózg działał jednak prawidłowo.

Rodzice, Tami i Thom Wetmore, cieszyli się, że dziecko przeżyło i mimo wyglądu, pokochali je od razu.

Sześć lat później, po licznych operacjach, Juliana uczęszczała do szkoły dla dzieci niesłyszących. Była niesamowicie inteligentnym dzieckiem. Bliscy bardzo ją wspierali, mimo że nie byli w stanie w pełni jej zrozumieć.

Pewnego dnia zyskała prawdziwą przyjaciółkę

Rodzina Juliany przypadkowo znalazła w Internecie informację o dziewczynce o imieniu Danica, która cierpi na takie samo schorzenie co ich córka i mieszka w ukraińskim sierocińcu. Historia Danicy poruszyła Państwo Wetmore i po krótkim czasie postanowili zaadoptować dziecko.

Dużo zawdzięcza swojej wspaniałej rodzinie

W wieku 12 lat Juliana była po 45 operacjach. Dzięki obecności adoptowanej siostry miała szansę dorastać z osobą, która w pełni ją rozumie. Rodzina Juliany była tak szczęśliwa, że zdecydowała się zaopiekować jeszcze trójką innych pociech z domu dziecka. Wszyscy stali się wyjątkową i szczęśliwą rodziną.

Tutaj możecie zobaczyć jak Juliana wygląda obecnie:

Udostępnij ten artykuł znajomym. Pozytywnymi historiami warto się dzielić:)
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.