Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Fotografie Pośmiertne Kiedyś Były Normą. Czy Przeraża Cię Ta Galeria?

24 czerwca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   54,3 tys. wyświetleń
Fotografie Pośmiertne Kiedyś Były Normą. Czy Przeraża Cię Ta Galeria?

Zdjęcia te pochodzą z epoki wiktoriańskiej, która trwała od lat 40. XIX wieku do początku XX wieku. Z pozoru wyglądają normalnie, ale ujawniają jeden tragiczny obyczaj, który panował w tamtych czasach.

Epoka wiktoriańska rozpoczęła się z początkiem sprawowania rządów w Wielkiej Brytanii przez królową Wiktorię Hanowerską. Okres ten słynie z wielu kontrowersji. Jedną z nich chcemy Wam przedstawić. Jednak uprzedzamy, że to, co tu zobaczycie po prostu nie mieści się w głowie...

Fotografia pośmiertna

W tej epoce panował zwyczaj robienia sobie pamiątkowych zdjęć z bliskimi, którzy odeszli nagle i niespodziewanie. Miało to pomóc zachować dobre wspomnienia o zmarłym i sprawić, że ten zostanie w pamięci rodziny na długi czas. Wykonywano je dosłownie chwilę po śmierci, a ciało układano w taki sposób, żeby na zdjęciu wyglądało, jakby denat nadal żył.

Zastanawiasz się, jakim cudem ten zmarły chłopiec stoi? Otóż z tyłu stoi osoba, która go podtrzymuje, a ukrywa ją kurtyna. Zauważ, że denaci mają otwarte oczy, co jest celowym zabiegiem, który miał sprawić, że wyglądają, jakby nadal żyli.

Fotografia w tych czasach była naprawdę na wysokim poziomie. Zobacz te zdjęcia. Która z dziewczyn jest martwa?

Ułożenie zmarłego w takiej pozycji miało sprawić, że wygląda na zrelaksowanego i zadowolonego z życia. Niestety to tylko złudzenie...

Tutaj podobne zdjęcie. Zmarły jest ułożony na fotelu z podpartą ręką. Sprawia wrażenie, że siedzi i rozmyśla. Dałbyś się nabrać?

Często także nadawano zmarłym "śpiące pozy", co doskonale kamuflowało tragiczną prawdę.

To zdjęcie poruszyło nas najbardziej. Wyraz twarzy rodziców wyraża ogromną rozpacz i żal po stracie dziecka, ale zdjęcia miały wyglądać zwyczajnie, więc fotograf kazał im zachować kamienną twarz.

Ta matka również musiała się bardzo poświęcić, żeby zrobić to zdjęcie ze zmarłą córeczką. To musiało być naprawdę bolesne.

Podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Będą pod wrażeniem.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.