Dzisiaj smartphone to ważny atrybut przeważającej ilości z nas.

Czasy gdy w książce telefonicznej znaleźć mogłeś wszelkie numery telefonów już dawno odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna należała do najbardziej ekskluzywnych osiągnięć techniki telefonicznej, zdecydowana większość ludzi, jeśli w danej chwili danym momencie nie była przy telefonie i nie odebrała telefonu, przeważnie zwyczajnie nie miała pojęcia, iż jakieś połączenie w ogóle było. Ówczesna technika po prostu nie pozwalała na sprawdzenie kto dzwonił, a nawet nie pozostawiała najczęściej jakiejkolwiek informacji o próbie nawiązania z nami kontaktu. Poniekąd nasza nieświadomość miała pewne pozytywne strony, a osoby nie byli, w takim stopniu przywiązani do aparatu telefonicznego.

Dziś telefon to najważniejszy atrybut przeważającej ilości z nas, bez którego nie wyobrażamy sobie nawet wyjścia z domu. Nasz przenośny telewizor, współczesny walkman i skondensowana w jednym tomie encyklopedia PWN. W większości kwestii, ten nieskrępowany dostęp do wiedzy z każdej dziedziny oraz informacji, daje same korzyści, jednakże uzależnienie od smartfona, uważane jest w dwudziestym pierwszym wieku też za groźną chorobę. Nieustające zerkanie na niewielki ekran komórki negatywnie wpływa na nasz wzrok, natomiast stale Przygarbiona nasza sylwetka, z barkami pochylonym do przodu,niszcząco oddziałuje nie tylko na nasz kręgosłup, ale także na cały nasz aparat ruchu. Również rzeczy, z jakimi dzwonimy przez komórkę, stają się bardziej nieistotne dlatego nie potrzebujemy już wyjątkowej okazji lub długiej nieobecności bliskiej nam osoby, żeby porozmawiać z kimś przez telefon. Z uwagi na wielokrotnie niższe ceny połączeń telefonicznych, aniżeli kilka lat wstecz, bardzo chętnie utrzymujemy kontakty z tymi ludźmi, na których nam bardzo zależy. Długość naszego czasu spędzanego na linii znacząco się wydłużyła oraz liczba połączeń, które przychodzą na nasz numer prywatny, też znacznie wzrosła. Technologia pozwala nam już jednakże w bardzo wielu przypadkach wyszukać, kto do nas dzwonił. Strony internetowe www takie jak nieznany-numer.pl, ktoto.info, infonumer.pl czy też ktodzwonil.com.pl, umożliwiają nam wprowadzić interesujący nas numer, żeby poznać doświadczenia innych użytkowników portalu z danym numerem, a także ocenić go jako bezpieczny czy też nie.

Także numery zagraniczne szybko sprawdzimy, np korzystając z portalu Google, gdzie po wprowadzeniu „who-call.me.uk” lub „kto dzwonił numer angielski” lub numer zagraniczny, otrzymany odpowiedź z serwisów zagranicznych zajmujących się weryfikacją numerów smartfonów. Podane wyżej strony są ogromnym ułatwieniem oraz częstokroć pozwolą na zmniejszenie ryzyka, jakie odebranie nieznanego nam numeru, może nieraz powodować. Zazwyczaj tyczy się to starszych ludzi, którzy narażeni są na połączenia w celu wyłudzenia danych osobowych albo użycia ich w celach finansowych.

Weryfikacja nieznanego nam numeru telefonu to także doskonałe wyjście, żeby dowiedzieć się czy ktoś nie próbuje nas naciągnąć w chwili gdy już oddzwonimy. Spora ilość naciągaczy działa w taki sposób, że w momencie kiedy oddzwonimy na nieznany numer, wszelkie środki z naszego własnego konta telefonicznego są zabierane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym scenariuszu doprowadzić do ogołocenia naszego własnego konta w banku. Weryfikujmy nieznane numery, które do nas dzwonią, bo dzięki temu nasze pieniądzefinanse z pewnością będą bezpieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top