Szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad albo wysuwanych półek.

Dokumenty to bardzo istotne rzeczy, jakie należy poprawnie przetrzymywać. Powinny mieć swoje miejsce, jeśli mamy je u siebie w domu. Ciekawym wyjściem jest szafa metalowa na dokumenty. Tego typu szafy są funkcjonalne a ponadto nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeżeli jesteśmy zmuszeni nasze dokumenty trzymać w domu, to będzie wam zależeć na tym, żeby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze a nie w domu to wtedy rozwiązaniem na trzymane papiery, jest specjalna szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy przetrzymujemy dokumenty w mieszkaniu, czy też w pracy istotną sprawą jest, ażeby je ochronić przed czynnikami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Warto także dodać, iż takie szafki na akta są świetną pomocą w organizacji naszej pracy. Nie jesteśmy zmuszeni marnować naszego czasu na szukanie dokumentów po różnych miejscach, ale posiadamy w danej szafce cały zestaw potrzebnych papierów. Klasyczny typ tego rodzaju szafki zawiera, aż cztery półki, lecz oczywiście można zamówić szafki o większej pojemności. W dodatku szafa na akta ma możliwość zamontowania wysuwanych półek lub szuflad.

 

Taka szafka jest niezmiernie elastycznym przedmiotem, jeżeli mówimy o funkcjonalności. Istnieje możliwość je do siebie też dokręcać, czym zwiększamy objętość na składowanie przedmiotów… szafy metalowe na dokumenty mogą stać bezpośrednio na podłodze, lecz także mamy możliwość powiesić je na ścianie. Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzamy je ulokować, Trzeba te szafy umieścić tak, żebyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do papierków. Zaletą takich szaf, jest również, to, że mogą być wodoodporne, jak i ognioodporne. Przeważnie takie rodzaje szaf metalowych najlepiej sprawdzają się w biurach prawniczych lub bankach. Nie ma jednakże zakazu trzymania tego rodzaju szafki w prywatnym domu, tak więc, jeżeli chcemy ochronić ważne dokumenty, przed potencjalnym pożarem, to możemy tego rodzaju szafę u siebie również zamontować. Zazwyczaj wyróżnia się 4 rodzaje szaf metalowych na akta.

 

Pierwszą grupą jest klasa A typ 1, do tej kategorii należą szafki ze stalowej blachy, na papiery w każdym biurze, drzwi otwierane na 90 stopni. Mogą posiadać zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ 2 to zazwyczaj szafki, które znajdują się w kancelarii, czy urzędach. Charakteryzuje je to, że mają znacznie grubsze ściany aniżeli w zwyczajnych szafkach. Typ trzy to przede wszystkim szafki na tajne dokumenty. To dwupłaszczowe szafy. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo taka szafa zabezpieczona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to szafy pancerne metalowe. Ta szafa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Ma również wszelkie zabezpieczenia z typów 3. Tak więc wybór jest olbrzymi, trzeba tylko się zastanowić jaki rodzaj szafy metalowej jest nam potrzebny. Koszty takich szaf wahają się od czterystu złotych do 2500 tysiące.

 

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki model szaf metalowych wybierzemy a ponadto jaka jej wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas projektowaniu biura dobrze jest od razu wygospodarować miejsce na tego typu szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top