Proces leczenia alkoholizmu powinien odbywać się na paru płaszczyznach jednocześnie.

Alkoholizm jest jednym z najpoważniejszych kłopotów społecznych w naszym państwie. Niestety walka z tego typu chorobą jest bardzo ciężka i tylko niewielu ludziom się to udaje. Niezłym na walkę z uzależnieniem okazuje się wszywka alkoholowa, czyli lek, który jest do kupienia w tabletkach działających podskórnie.

Proces leczenia alkoholizmu powinien odbywać się na paru płaszczyznach, a wszywka jest świetną pomocą. Należy mieć na uwadze to, że można ją stosować jedynie pod nadzorem doktora. Stosowanie wszywki bez nadzoru może stwarzać ryzyko dla życia lub stanu zdrowia pacjenta i dlatego też lek jest tylko wydawany na receptę. Działanie wszywki opiera się na tym, iż zostaje uwolniona pewna substancja, która zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu i sprawia, że zaraz po zażyciu napojów zawierających alkohol odczuwa się duży dyskomfort. Dlatego wielu ludzi po prostu zaprzestaje picia, bo dolegliwości są na tyle nieprzyjemne, że nie chcą już po niego sięgać. Jest to trochę terapia szokowa, lecz jednak bardzo skuteczna, dlatego właśnie cały czas się ją stosuje. Trzeba jednakże pamiętać, iż skuteczność wszywki alkoholowej uzależniona jest od pozostałych metod, jakie stosuje się w terapii.

Implant wszywkowy jest wszczepiany pod skórę, natomiast samo działanie utrzymuje się kilka miesięcy. W tym okresie czasu substancja czynna uwalniana jest do organizmu a także blokuje metabolizm alkoholu. To prowadzi do tego iż po wypiciu substancji procentowej w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie zmienia się w kwas octowy. Z tego powodu osoba uzależniona może odczuwać wymioty, nudności, a także dziwne uczucie w sercu. Spożywanie substancji alkoholowej z wszywką jest niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego właśnie dobrze jest tego unikać. Mimo to znane są nam sytuacje osób, które przepiły wszywkę. Inne pojawiające się symptomy to niedociśnienie, i nagłe zaczerwienienie twarzy jak również uderzenia gorąca. Jeśli objawy nie ustąpią samoistnie po kilku godzinach to powinniśmy szybko skontaktować się z naszym lekarzem. Pomocne będą też zimne okłady, ale w wyżej opisanej sytuacji nie powinniśmy zwlekać z nawiązaniem kontaktu z lekarzem.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to niezawodny sposób, lecz niekiedy może być bardzo skuteczny. Przede wszystkim jednak jest to jeden z elementów terapii osób uzależnionych od alkoholu. Osoba, która spożyje alkohol ma szeregu wyjątkowo nieprzyjemnych objawów, które bardzo skutecznie odpychają osobę uzależnioną od alkoholu. Wywołanie niechęci do alkoholu jest głównym zadaniem wszywki alkoholowej. Wszywka alkoholowa Lublin posiada formę jałowej tabletki, jaka jest wprowadzana pod skórę przez lekarza.

Podczas zabiegu umieszczane jest pod skórą od ośmiu do dziesięciu pigułek. Następne wszywki możemy wszczepić dopiero po ośmiu miesiącach. Substancją czynną tabletek jest disulfiram, który jest też do kupienia w tabletkach doustnych. Te tabletki możemy zażywać raz na dwadzieścia cztery godziny. Przed odkryciem disulfiramu nie istniały skuteczne metody terapii farmakologicznej, a jedyną działającą opcją były barbiturany oraz opium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top