Fachowo wybrane opony at są jednym z lepszych wyborów.

Czym właściwie są opony at? Skrót at wywodzi się od nazwy, jaką jest all terrain. Są to uniwersalne opony terenowe. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są zarówno do jazdy w terenie, jak również po uliczkach. Dlatego, że mają łagodniejszy niż w oponach MT bieżnik, są znacznie cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, oraz sam komfort.

Fachowo dobrane opony all terrain jednym z lepszych wyborów, jeśli mówimy o poruszaniu się zarówno po szosach, jak i poruszanie się w terenie. Opony all terrain sprawdzą się bardzo dobrze na śniegu jak również na powierzchni piaszczystej. Opony terenowe gwarantują swoim użytkownikom bardzo dużą nośność i trwałość. Nie gorzej dadzą sobie radę również w błocie. Zalecane są one dla tych użytkowników, których poruszanie się kalkuluje się jako mniej więcej 50% jazdy po drodze a także pięćdziesiąt procent poruszania się w terenie. Opony cztery na cztery Jakie opony cztery na cztery powinniśmy zakupić do naszego auta? Najbardziej znane są nam 3 różne typy, jeżeli chodzi o opony cztery na cztery. Jednym z nich są właśnie wspomniane opony all terrain. Następne dwa typy to highway terrain a także mud terrain. Typ mud terrain inaczej opony mt są oponami terenowymi. Charakteryzują się m.in. szerokimi klockami bieżnika a także dużą liczbą nacięć na bieżniku.

Opony mt nadają się do poruszania się w szczególnie wymagających warunkach. Ich dużą wadą jest natomiast mniejsza przyczepność na drodze. Natomiast opony highway terraindedykowane są jeździe po ulicach czy też autostradach. Jeśli chodzi o ich zachowanie na drodze, to biorąc pod uwagę przyczepność, trzymanie się drogialbo hamowanie to zachowują się jak standardowe opony. Odróżnia je między innymi dosyć płytki bieżnik ale też dość elastyczne boki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top