Patek Philippe jest czymś o wiele więcej aniżeli tylko intrygującym projektem i designem

Patek Philippe jest jednym z najsłynniejszych szwajcarskich przedsiębiorstw. Nazywa się go twórcą najbardziej wyrachowanych a ponadto najkosztowniejszych zegarków na całym świecie. Zegarek marki Patek Philippe łączy w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło oraz również tradycję, która również stanowi bardzo ważny fundament przedsiębiorstwa. Ponadto zegarki tej firmy są znakomitą lokatą pieniędzy, bo ich cena jest bardzo wysoka. Przedsiębiorstwo Patek Philippe zalicza się do małej grupki marek na świecie, które przez cały czas są samodzielne.

Firmę Patek Philippe już od ponad wieku prowadzi ta sama rodzina.Prawie że wszystkie elementy , które budują zegarek Patek Philippe są własnoręcznie i samodzielnie wytwarzane cały czas przez tego samego producenta ze Szwajcarii. Te wszystkie kwestie sprawiają, że zegarki tej marki stanowią niezwykle istotną pozycję w kolekcji miłośnika drogich zegarków. W bogatej ofercie produktów firmy Patek Philippe zobaczyć możemy aż ponad 200 różnego typu modeli luksusowych zegarków. Wyróżniają się między innymi kolorami, funkcjami czy wzorami. Ich styl możemy scharakteryzować bardziej jako zachowawczy aniżeli charakter innowacyjny i nieszablonowy. Jeśli chodzi o materiał zrobienia bransolet a ponadto kopert, w asortymencie firmy dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak i bardzo kosztowny, którym jest na pewno platyna. Czasami zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe wykorzystują również stal szlachetną.

Do najpopularniejszych kolekcji firmy Patek Philippe należą Nautilus i Calatrava. Calatrava dołączyła do oferty firmy w 1932 roku. Odróżnia się ona klasyczną, prostoliniową formą, która inspirowana była stylem Bauhaus.Nazwa Calatrava nawiązuje do liliowego krzyża. W czasach średniowiecza krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Ten właśnie symbol służy także za logo marki Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce zegarka Patek Philippe. Z kolei Nautilus odznacza się swoim sportowym a także dynamicznym wyglądem. Tego rodzaju design wykonany został przez znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie on stworzył klasyk taki, jak m.in. Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niżeli wyłącznie fascynującym projektem a także wyglądem. Marka pokazała swoje niezwykłe możliwości podczas przedstawiania takich kolekcji, jak np. Grandes Complications, czy Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich zegarki z niezwykłymi detalami a także funkcjami takimi jak mechanizm bijący, tourbillon, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak i funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe przez cały czas ich funkcjonowania na rynku światowym, wliczane są do najdroższych a ponadto do najlepszych pod względem jakości na całym świecie. Z ciekawostek można dodać, iż w roku 1933 firma ta pobiła rekord, podczas gdy skonstruowała i sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany na tamte czasy zegarek kieszonkowy, który miał aż 24 funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za niewiarygodnie dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top