Choinka dostawa Warszawa

W Kościele katolickim bardzo ważnym świętem jest niewątpliwie Wielkanoc, gdy czcimy Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jednakże to do świąt Bożego Narodzenia zwykle przygotowujemy się znacznie bardziej jak również to na nie mocniej czekamy.

Zastanawiam się, co jest takiego niezwykłego w Bożym Narodzeniu, że obchodzą je dosłownie ludzie niewierzący albo jednostki innych wyznań (oczywiście jednostki te pomijają wszelkie aspekty religijne związane z tym okresem). Czy ludzi urzeka ta zimowa, surowa aura? Czy może koniec roku i związane z tym myśli? Czy być może to, że (zwłaszcza na terenie Rzeczpospolitej Polskiej) jest to czas, gdy całe rodziny są ze sobą zwłaszcza blisko- zjeżdżają się do siebie, telefonują oraz wysyłają kartki z życzeniami?

A może to wszystko razem tworzy taką niesamowitą atmosferę, która wciąż urzeka wiele osób? Dla każdego katolika odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – w Boże Narodzenie świętuje dzień, w którym Bóg jako człowiek schodzi na ziemię.

Tak ważne wydarzenie musi obowiązkowo zostać uczczone rozmaitymi tradycjami, powiązanymi wyłącznie z tym właśnie okresem czasu. Pamiętamy o tym, żeby dom stosownie przygotować do świąt Bożego Narodzenia – na początek go gruntownie wysprzątać, a kolejno przystroić. I chociaż na dzień obecny rozmaite sklepy proponują różnorakie dekoracje świąteczne, jak np. wianki świąteczne, lub dekoracje stołu, to natomiast nic nie zdoła zastąpić zielonego drzewka czyli choinki.

Kiedyś jedynym drzewkiem świątecznym była żywa choinka, a potem coraz częściej zastępowała ją choinka sztuczna – taką reklamowano, jako jednorazowy i ekologiczny zakup. Natomiast wkrótce bardzo wielu się przekonało, że „nie ma to, jak prawdziwa choinka”, która niesamowicie pachnie a także której niesamowitego wyglądu żadne sztuczne drzewko nie zastąpi.

Obecnie wiele osób mieszkających na wsi, jeśli ma wystarczająco dużą działkę, sadzi sobie kilka żywych choinek, które rok w rok, przed Świętami, ścina. Takiej opcji nie mają bez wątpienia mieszkańcy wielkich miast. Czy jest jakiś sposób, ażeby posiadać żywe drzewko w mieszkaniu, do tego jeszcze nie posiadając dużego auta, aby taką choinkę przetransportować? A więc niektóre szkółki oferują choinki łącznie z dostawą. A więc wręcz mieszkańcy Warszawy mają możliwość radować się widokiem a także zapachem żywej choinki, wystarczy jedynie, że wstukają w wyszukiwarkę hasło: choinka dostawa Warszawa.

Zazwyczaj mówi się, że jak choinkę wniesie się do domu, to tak jakby już trwały Święta. Jednak jeszcze musimy przygotować świąteczne dania i przygotować ciasta. A naszą, żywą choinkę, chociaż jest wspaniała, należy przyodziać w bombki a także światełka. A pod żywą choinką ułożyć torby z prezentami.

A wszelkie te kroki prowadzą do punktu kulminacyjnego – Kolacji Wigilijnej. Chyba bardzo ważnym jej momentem jest dzielenie się opłatkiem, które przeważnie niezwykle wzrusza. Po tej części zebrana rodzina siada do stołu oraz smakuje dwanaście wigilijnych potraw. Ten szczególny wieczór kończy się oczywiście znaną wszystkim Pasterką, a zatem mszą która odprawiona jest o północy.

I chociaż po wigilijnym dniu mamy jeszcze dwa dni świąt Bożego Narodzenia, to jakoś ona najbardziej nam zapada w pamięć. Dlatego też warto pielęgnować dawne tradycje, ponieważ mają one same w sobie niesamowitą moc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top