Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Ten Mężczyzna Zmarł z Powodu Zaniedbań. Dopilnuj, Żeby Nie Popełnić Tego Samego Błędu.

16 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   50,9 tys. wyświetleń
Ten Mężczyzna Zmarł z Powodu Zaniedbań. Dopilnuj, Żeby Nie Popełnić Tego Samego Błędu.

Młody, 26-letni mężczyzna osierocił dwójkę dzieci. Załamana żona aktualnie nie pracuje. Dzięki dobroci niemal pięciu tysięcy internautów, kobieta dostała fundusze na dalsze życie.

Vadim Anatoliyevich Kondratyuk, 26-letni kierowca ciężarówki, w dniu 24 stycznia podróżował z Truckee w Kalifornii do Nowego Jorku. Podczas podróży zaczął narzekać na ból zębów. Jak podaje jego żona, komplikacje z tym związane przyczyniły się do jego śmierć, która nastąpiła 6 dni później.

Ojciec dwóch córeczek zaczął odczuwać ból w okolicach lewej części jamy ustnej, jak podaje Sacramento Bee jego żona, Nataliya Kondratyuk. Zatrzymał się w Oklahomie, żeby pójść do stomatologa. Na wizycie otrzymał stosowny antybiotyk. Wszystko wydawało się być w porządku do momentu, gdy 22-letnia Nataliya otrzymała telefon od męża, w którym żalił się na coraz bardziej opuchniętą twarz.

Brat Vadima przyleciał aż z Nowego Jorku, by pomóc bratu dotrzeć do jego domu w Antelope w Kalifornii, gdzie mieszkał z Nataliyą i córeczkami (2-letnią i 11-miesięczną). W drodze do domu Vadim zaczął mieć problemy z oddychaniem, był bardzo siny, więc niezwłocznie odwieziono go do szpitala w Utah, gdzie podłączono go do aparatu tlenowego. Następnie przewieziono go do Salt Lake City w celu wykonania dializy.

Nataliya podzieliła się informacją, że u jej męża podczas badań zdiagnozowano cukrzycę. Jak podaje Mayo Clinic, regulowanie poziomu cukru w organizmie jest kluczową sprawą dla każdego cukrzyka - bez znaczenia czy ma cukrzycę typu 1 czy 2.

Im wyższy poziom cukru, tym większe ryzyko psucia się zębów (próchnica).

Infekcja rozprzestrzeniła się przez krew i dotarła do płuc, co spowodowało śmierć Vadima. Nataliya udała się od Utah i zdążyła się pożegnać z mężem, o czym poinformowała Sacramento Bee.

Nataliya powiedziała w wywiadzie, że lekarze "zrobili wszystko, co w ich mocy", aby pomóc jej mężowi.

Lekarze nieustannie podawali mu leki. Modliliśmy się za niego dzień i noc w nadziei, że uda mu się z tego wyjść. Ale najwidoczniej Bóg miał inny plan. Rozmawialiśmy z lekarzami, którzy wyjaśnili nam przyczyny jego stanu… Leczenie nie przebiegało tak, jak przypuszczano. Jego stan po prostu się pogarszał - powiedziała w wywiadzie.

Vadim niedawno był u stomatologa, aby wypełnić ubytek w zębie, ale nie był to ten sam ząb, którego infekcja przyczynił się do śmierci mężczyzny.

"Czekałam na jego powrót do domu, aby udać się z nim prosto do szpitala. Ale nawet nie dotarł do mnie" – zwierza się Nataliya.

Dr Richard Niederman, przewodniczący Komisji Epidemiologii i Promocji Zdrowia na Wydziale Stomatologii w NYU College podaje, że była to najprawdopodobniej infekcja mająca źródło w dziąsłach lub powstała w wyniku próchnicy zębów.

Każda infekcja, w dowolnymi miejscu ludzkiego ciała, gdy jest niekontrolowana, może doprowadzić do śmierci - podaje Niederman. Jeśli mamy zainfekowany ząb, infekcja ta stopniowo go wyniszcza. To infekcja bakteryjna, która działa jak kwas - trawi ząb na zasadzie takiej, jak kwas trawi szkło. Po jakimś czasie w zębie pojawia się dziura. Dziura ta powoduje, że bakterie dostają się do miazgi zęba i następnie do krwi, która dalej przenosi je na całe ciało.

Dodaje, że cukrzyca Vadima mogła przyczynić się do osłabienia systemy immunologicznego i jeszcze pogorszyć sytuację.

Wiele badań pokazuje, że osoby cierpiące na cukrzycę są bardziej narażone na próchnicę i ubytki w zębach, choroby dziąseł, choroby krążeniowo-sercowe, itd. - mówi Niederman. Osoby z tą przypadłością zaliczane są do grupy osób podwyższonego ryzyka.

Na pytanie, czy przed takim śmiertelnymi skutkami powikłań związanych z chorobami zębów można się jakoś zabezpieczyć, Niederman odpowiada twierdząco.

Jest kilka domowych i stomatologicznych metod służących temu, ale z jakichś względów są one rzadko praktykowane - szczególnie przez stomatologów - mówi. To była osoba, która najprawdopodobniej miała ten problem od dłuższego czasu, ale nikt z tym nic nie zrobił.

Strona GoFundMe, założona przez Vlada zebrała już 282 tys. dolarów amerykańskich dla Nataliyi i jej dzieci. Jak możemy wyczytać na tej stronie, pieniądze zostały użyte do pokrycia kosztów przetransportowania ciała Vadima z Utah do Antelope, na pochówek, na codzienne wydatki rodziny oraz aby zapewnić środki do życia tej młodej rodzinie. Nataliya aktualnie nie jest nigdzie zatrudniona.

"Jesteśmy zaskoczeni i wdzięczni za pomoc okazaną nam przez naszych przyjaciół, rodzinę, społeczność lokalną i ludzi zupełnie nam obcych" - pisze Vlad na stronie GoFundMe.

Zwracam się do Was o przekazywanie dalej tej informacji i wsparcie tej młodej wdowy i jej dzieci w tym trudnym okresie.

Vadim i Nataliya urodzili się na Ukrainie, ale dorastali w Kalifornii. Poznali się w kościele i pobrali w 2012 roku.

Wiem, że on teraz jest w Niebie. Jest teraz bardzo szczęśliwy. Teraz będzie moim aniołem stróżem i do końca życia będzie mi pomagał w tych ciężkich czasach - wyznała Nataliya w wywiadzie dla stacji telewizyjnej.

Udostępnij artykuł, żeby uświadomić problem rodzinie i znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.