Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Dlaczego Niektórzy Mężczyźni Maja Inny Kolor Włosów Niż Brody?

12 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   5,8 tys. wyświetleń
Dlaczego Niektórzy Mężczyźni Maja Inny Kolor Włosów Niż Brody?

Zastanawiałeś się kiedyś skąd bierze się ruda broda u mężczyzny o ciemnych włosach? Podejrzewałeś, że jest pofarbowany? Odpowiedź jest prostsza niż Ci się wydaje!

Kolor naszych włosów zależy od poziomu melaniny. Jest to pigment, który znajduje się w naszych oczach, skórze i we włosach. Chroni nas ona przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Im ilość tego barwnika jest mniejsza, tym kolor włosów jest jaśniejszy.

Broda ciągle w modzie

Obecnie wielu mężczyzn zapuszcza sobie brodę. Uważają, że dzięki temu wyglądają i czują się bardziej męsko. Niestety natura jest przekorna i niektórych Panów obdarza bardzo nierównomiernym zarostem. Nie jest to jednak największy problem. Gorzej, kiedy blondyn lub brunet zapuści brodę i okaże się, że jest... ruda!

Mankament urody, czy powód do dumy?

Zdanie Panów jest w tej kwestii bardzo podzielone. Jedni wręcz chwalą się swoim unikatowym wyglądem i zapuszczają brodę o odmiennej barwie niż kolor ich włosów, inni dbają o pozbywanie się zarostu codziennie, bo wstydzą się tego efektu.

Skąd bierze się ruda broda?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi o...

...geny! Dziedziczymy je nie tylko po naszych rodzicach, ale także dziadkach lub wcześniejszych przodkach. Czasami, kiedy dziecko nie jest podobne do swoich rodziców, Ci popadają w konsternację. Zupełnie niepotrzebnie. Jest to jak najbardziej normalne. Po prostu otrzymało ono kombinację genów od swoich odległych przodków.

Dwie opcje

Jeżeli masz rudą brodę, to może oznaczać, że masz przodków, którzy pochodzą z Irlandii. Tam niemal czerwone włosy na brodzie przy ciemnym odcieniu włosów są zupełnie normalnym i często spotykanym zjawiskiem.

Jeżeli wykluczysz opcję numer 1, z pewnością jeden z Twoich rodziców lub dziadków w młodości był rudowłosy. To wystarczy, aby Twoja broda miała inny kolor niż Twoje włosy :)

Znasz taką osobę? Oznacz ją w komentarzu! :P
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.