Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Jak Obrać 4 Kilogramy w Mniej Niż 1 Minutę? Oto Genialny Sposób, Który Wykorzystasz Przed Większym Zjazdem Rodzinnym:)

18 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team
Jak Obrać 4 Kilogramy w Mniej Niż 1 Minutę? Oto Genialny Sposób, Który Wykorzystasz Przed Większym Zjazdem Rodzinnym:)

Polacy uwielbiają ziemniaki, które pochłaniają w ilości 80 kilogramów rocznie na osobę. Jest jeden, odwieczny problem - "kto obiera ziemniaki?". W tym artykule znajdziesz rozwiązanie.

Ziemniaki pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione ponad 8 tysięc lat temu. Inkowie byli pierwszymi, którzy zajęli się uprawą ziemniaka na szerszą skalę. Uprawy prowadzili na zboczach gór, w specjalnie nawadnianych małych polach. Działalność okazała się sukcesem, ponieważ ziemniak rośnie nawet na gorszych glebach i podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W XVI wieku ziemniaki trafiły do Europy.

Niestety, na początku roślina nie podbiła serc europejczyków. Warzywa uznawane były za źródło chorób, zarówno ludzi jak i zwierząt. Ponieważ ziemniak rodzi piękne kwiaty, został on rośliną ozdobną.

Anglia zakochuje się w ziemniaku

Ziemniaki na masową skalę w XVI wieku, zaczęły być uprawiane w Anglii. W kolejnym wieku, stały się najważniejszą rośliną uprawną.

Popularność ziemniaka w Europie kontynentalnej

XVI i XVII wiek to czas rozprzestrzenienia się ziemniaków na kontynencie. Na początku uprawiano je głównie na terenach dzisiejszej Belgi i Holandii. Francję ziemniak podbił z dużym oporem, natomiast Prusy ochroniły się dzięki nim od klęski głodu.

Ziemniak w Polsce

Uprawa ziemniaków w naszym kraju zaczęła się za czasów króla Jana III Sobieskiego, który prawdopodobnie przywiózł sadzonki z wyprawy pod Wiedeń. Początkowo, także uprawiano je wyłącznie jako rośliny ozdobne.

Pod koniec XVIII wieku z ziemniaków zaczęto produkować alkohol, dlatego zwiększono powierzchnię upraw.

Aktualne spożycie przez Polaków

W Polsce spada spożycie ziemniaków nieprzetworzonych. Jest to podyktowane zmianami we wzorcach żywieniowych, stylu życia oraz wzrostem zamożności społeczeństwa. Przeciętnie, każdy Polak zjada 80 kilogramów ziemniaka rocznie.

Jak zatem szybko obrać te 80 kilogramów?:)

Na poniższym filmie zobaczycie, jak szybko i skutecznie obrać sporą porcję ziemniaków. Patent przyda się Wam, jeżeli planujecie duże imprezy rodzinne. Jest także pomysłem dla zwiększenia efektywności w miejscach masowego karmienia ludzi. Koniec z ręcznym obieraniem ziemniaków!

Podziel się tym sprytnym rozwiązaniem ze swoimi znajomymi! Udostępnij artykuł, niech ich życie też stanie się łatwiejsze:)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.