Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Jej Dziecko Nagle Zaczęło Się Dusić. Teraz Publikuje Zdjęcie Rentgenowskie i Ostrzega Innych Rodziców Przed Zagrożeniem.

21 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   14,8 tys. wyświetleń
Jej Dziecko Nagle Zaczęło Się Dusić. Teraz Publikuje Zdjęcie Rentgenowskie i Ostrzega Innych Rodziców Przed Zagrożeniem.

Kiedy zobaczyła, że jej 5-letnia córeczka zadławiła się, od razu zabrała ją do szpitala. Lekarze zrobili jej prześwietlenie i nie mieli wątpliwości. Uratowano ją w ostatniej chwili.

Zadławienia u dzieci zdarzają się bardzo często. Maluchy potrafią bardzo szybko jeść i zwykle niedokładnie przeżuwają pokarm. Niestety nie jesteśmy w stanie mieć ich ciągle na oku, dlatego powinniśmy uważać, jakie jedzenie im podajemy.

Ta historia mogła skończyć się tragicznie

Ten przypadek jest dowodem na to, że chwila nieuwagi rodziców może skończyć się dla dziecka tragicznie. Australijska blogerka podzieliła się na Facebooku swoją historią, żeby wyczulić na ten problem innych rodziców. Zdjęcie w błyskawicznym tempie obiegło sieć. W tym momencie ma ponad 26 tysięcy udostępnień i 3 tysiące komentarzy.

Jej córeczka połknęła całą kulkę winogrona. W ostatnim momencie trafiła do szpitala. Na szczęście owoc nie zablokował całkowicie jej dróg oddechowych. Po zabiegu mogła wrócić z mamą do domu.

Takich sytuacji powinniśmy unikać. Dobrym pomysłem jest np. krojenie jedzenia dziecku na mniejsze kawałki i uczenie go powolnego spożywania posiłków.

Pamiętaj!

Dzieci poniżej 4. roku życia nie powinny mieć dostępu do takich produktów jak:

  • guma
  • hot-dogi
  • nasiona i orzechy
  • całe kulki winogrona lub pomidorki koktailowe
  • twarde cukierki
  • popcorn

Jeżeli zdecydujesz się podać je dziecku, koniecznie obserwuj maluszka, kiedy je.

Udostępnij znajomym, żeby ich ostrzec!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.