Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Kasjerka z Zespołem Downa Wzięła Jej Córeczkę Na Ręce. Matka Nie Mogła Uwierzyć w To, Co Usłyszała.

11 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   32,2 tys. wyświetleń
Kasjerka z Zespołem Downa Wzięła Jej Córeczkę Na Ręce. Matka Nie Mogła Uwierzyć w To, Co Usłyszała.

Carly urodziła się z Zespołem Downa. Jej mama, Suzie, całą ciążę zastanawiała się jak to jest wychowywać takie dziecko. W pobliskim sklepie, jedna z kasjerek o imieniu Sydney miała Zespół Downa. Kobieta często ustawiała się w kolejce do niej.

Pewnego dnia Suzie wybrała się z Carly na zakupy do pobliskiego sklepu w Mission Viejo w Kalifornii. Pracowała w nim Sydney, która urodziła się z Zespołem Downa. Kiedy przyszła kolej na kasowanie ich zakupów, Sydney podeszła do Carly i wzięła ją w ramiona.

Nigdy nie wspominałam kasjerce, że moja córeczka ma zespół Downa

Kobieta poszła z półroczną Carly po raz pierwszy do tego sklepu. Kasjerka wzięła jej córeczkę na ręce i powiedziała:

Ona ma Zespół Downa.

Suzie oniemiała. Mimo, że oznaki tej choroby nie były jeszcze aż tak widoczne, Sydney bezbłędnie rozpoznała, że Carly również ma Zespół Downa. Mama małej Carly w głębi duszy cieszyła się, że jej córeczka znalazła bratnią duszę. Bardzo często odwiedzały stoisko, przy którym pracowała ta kasjerka. Pewnego dnia powiedziała do nich zza lady:

Mam Zespół Downa tak jak ona i mam duże serce!

Z pewnością masz duże serce - odpowiedziała mama Carly.

Kasjerka pokazała kilka znaków w języku migowym i zapytała, czy Carly je zna. Okazało się, że kiedy była mała, za pomocą tych gestów porozumiewała się z otoczeniem. Zaproponowała, że chętnie nauczy ją kilku nowych gestów. Na pożegnanie pokazała w języku migowym słowa: Kocham Cię! Suzie była wniebowzięta. To cudowne uczucie, że jej córeczka poznała kogoś, kto ją rozumie!

Niestety wiele osób uważa, że osoby z Zespołem Downa są nieprzydatne w społeczeństwie. Ale to nie prawda. Wyróżnia je cudowny, prawdziwy uśmiech, którym obdarowują swoich bliskich każdego dnia.

Podziel się tą piękną historią ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.