Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Kierowca Autobusu Zatrzymuje Pojazd, Żeby Uratować Ranne Zwierzę i Nie Dopuścić Do Groźnego Wypadku. Nikt Wcześniej Nie Zareagował.

23 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   7,4 tys. wyświetleń
Kierowca Autobusu Zatrzymuje Pojazd, Żeby Uratować Ranne Zwierzę i Nie Dopuścić Do Groźnego Wypadku. Nikt Wcześniej Nie Zareagował.

Postawa mężczyzny zasługuje na szacunek. Gdyby nie jego refleks, mogłoby dojść do tragedii na drodze.

Aleksander Chromański jest warszawskim kierowcą autobusu linii nr 172.

Kiedy wiózł pasażerów, na ulicy Sobieskiego, dostrzegł ciemny kształt na drodze. Postanowił zatrzymać się i sprawdzić co to. Okazało się, że na drodze stał ranny i oszołomiony… dzik!

Prawdopodobnie został potrącony, kiedy chciał przejść na drugą stronę ulicy.

Czekała go pewna śmierć

Gdyby ranne zwierze weszło w tym stanie na jezdnie, na pewno zostałoby najechane przez jeden z pędzących samochodów. Mogło też zdarzyć się tak, że kierowcy próbując go ominąć doprowadzili by do groźnego wypadku.

Pan Alek go uratował

Mężczyzna osłonił zwierzę pojazdem przed innymi samochodami i wezwał właściwe służby. Gdyby nie jego refleks i zaangażowanie ta sytuacja mogłaby mieć tragiczne konsekwencje.

Myślałem, że wystarczy, że się na chwilę zatrzymam, dzik oddali się, a ja zawiadomię odpowiednie służby – mówi bohater. Dzik miał jednak połamane nogi, dlatego nie mógł wejść na chodnik, a jedynym kierunkiem, który obierał, był środek jezdni.

Zwierze było przestraszone

Dzik miał złamane dwie przednie łapy. Przytulił się do autobusu i czekał nieruchomo do przyjazdu patrolu straży miejskiej. Został zabrany do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Marysinie.

MZA Warszawa podziękowało kierowcy

Naszemu kierowcy dziękujemy za pełną troski postawę.

Jeżeli jesteś pod wrażeniem zachowania tego kierowcy, to udostępnij ten artykuł! Pozytywne przykłady trzeba przekazywać dalej!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.