Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Kładziesz Papier Na Deskę Sedesową w Publicznej Toalecie? Po Tym Co Przeczytasz, Więcej Tego Nie Zrobisz.

28 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   113,9 tys. wyświetleń
Kładziesz Papier Na Deskę Sedesową w Publicznej Toalecie? Po Tym Co Przeczytasz, Więcej Tego Nie Zrobisz.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu musiał skorzystać z publicznej toalety. Jeżeli położyłeś wtedy papier na klapę sedesową, mogłeś poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Kiedy korzystamy z publicznych toalet zazwyczaj zabezpieczamy klapę sedesową papierem toaletowym, żeby ochronić się przed bakteriami, które się na niej się znajdują. Wydawało Ci się, że to bezpieczna metoda? Okazuje się, że może ona przynieść nam więcej szkody niż pożytku!

Deski sedesowe są zaprojektowane w ten sposób, żeby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii z jednej osoby na kolejną. Mają specjalny kształt i zupełnie gładką powierzchnię, która nie sprzyja rozwojowi bakterii. Oczywistą rzeczą jest to, że toaleta zazwyczaj służy kilku osobom, a w przypadku łazienek publicznych - znacznie większej społeczności.

Co z bakteriami?

Oczywiście przesadą byłoby powiedzenie, że toalety publiczne są sterylnie czyste i nie znajdują się na nich żadne bakterie. Jednak nie ma ich aż tylu, ile nam się wydaje, a nasz organizm potrafi sobie z nimi poradzić.

Niebezpieczny papier toaletowy

Problem pojawia się kiedy położymy na sedesie papier toaletowy. Jest on pokryty bakteriami, które, jeżeli dostaną się do twojego przewodu pokarmowego, mogą spowodować infekcje żołądkowo-jelitowe. Rolka papieru toaletowego znajduje się najczęściej tuż obok umywalki. Jest to doskonałe miejsce do przenoszenia i rozwoju pasożytów.

Uważaj na krany i suszarki do rąk

Po skorzystaniu z toalety, często dotykamy kranów, które są z kolei doskonałym miejscem do rozwoju siedlisk bakterii. To samo tyczy się suszarek elektrycznych. Bakterie, które mogą nam pozostać na rękach po umyciu, przez gorące powietrze z suszarek są przenoszone po całym ciele.

Jeżeli nadal boisz się korzystać z publicznych sedesów, pamiętaj o tych poradach:

  • Zaopatrz się w jednorazowe nakładki na sedes.
  • Miej przy sobie zawsze paczkę chusteczek.
  • Kup antybakteryjny żel do rąk i użyj go zawsze po skorzystaniu z toalety publicznej (nie będziesz musiał myć i suszyć rąk)

Koniecznie podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Powinni o tym wiedzieć!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.