Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

"Kobieta Ze Skórą Węża" Skończyła Już 33 Lata. Zobacz Jak Bardzo Się Zmieniła.

26 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   39,6 tys. wyświetleń
"Kobieta Ze Skórą Węża" Skończyła Już 33 Lata. Zobacz Jak Bardzo Się Zmieniła.

Kobieta z bardzo rzadką chorobą skóry skończyła właśnie 33 lata i tym samym stała się najstarszą żyjącą osobą z tym schorzeniem w historii.

W dniu urodzin dziewczynki, lekarze ostrzegli rodziców, że może ona nie przeżyć nawet kilku kolejnych godzin. Dziecko całe pokryte było grubymi warstwami skóry przez co wyglądało jak "obcy". Poza aspektami wizualnymi, dziecko miało także problemy z oddychaniem. Jej rodzice stracili już trójkę dzieci z tym schorzeniem dlatego byli zdeterminowani w walce o życie Nelly.

Teraz kobieta ma już 33 lata i stała się najstarszą chorą na świecie. Niestety, choroba nie ustąpiła. Jej skóra rośnie 10 razy szybciej niż normalnie.

"Czujesz się bezwartościowy, ponieważ wyglądasz inaczej" - powiedziała.

Choroba wymaga od kobiety wykonywania codziennych zabiegów oraz częstych wizyt u lekarzy. Kobiety jednak to nie załamuje - żyje pełnią życia oraz prowadzi aktywne życie zawodowe. Jest trenerem sportowym, ale przekazuje też swoje przemyślenia związane z trudnościami, które sama pokonuje.

"Sposób, w jaki myślę o życiu pomaga mi, ponieważ wiem, że jeżeli nie myślisz pozytywnie możesz przez to się załamać"

Miło jest móc robić to, co robią wszyscy inni. Pracować, zarabiać pieniądz i być niezależnym.

Nie jest łatwo żyć z takim schorzeniem, ale lepiej pozostać pozytywnie nastawionym zamiast patrzeć na negatywną stronę, powiedziała. Lubię robić różne rzeczy, wyjść z domu i po prostu cieszyć się życiem.

Zalicza do tego pracę jako trener sportu w lokalnej szkole podstawowej. Teraz wydaje się to niemożliwe, gdy lekarze określali jej szansę na przeżycie.

"Tylko dlatego, że moja skóra rośnie jak u węża nie znaczy, że jestem wężem"

Każdy dzień to walka o zdrowie. Rozpoczyna się od godzinnej kąpieli, po której przychodzi specjalny opiekun, który zetrze martwą skórę w ciągu kolejnej godziny.

Bez tego Nelly byłaby podatna na zakażenia zagrażające życiu. Po kąpieli i zdarciu naskórka, kobieta poddawana jest zabiegom nawilżającym. Cały proces powtarzany jest także przed snem.

Brawo dla tej kobiety za wytrwałość i chęć do życia!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.