Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Skuta Lodem Kobieta Znaleziona Przy Drodze. Nie Uwierzysz, Co Stwierdzili Lekarze.

29 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   76,4 tys. wyświetleń
Skuta Lodem Kobieta Znaleziona Przy Drodze. Nie Uwierzysz, Co Stwierdzili Lekarze.

Podczas bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, kobieta udała się w pechową podróż do przyjaciela.

Zdarzyło się to po lodowej nawałnicy, gdy Wally Nelson znalazł 19-letnią kobietę skutą lodem, zidentyfikowaną później jako Jean Hilliard. Nelson był w drodze, gdy zauważył ludzkie ciało pokryte lodem.

Temperatura spadła do -30°C

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, kobieta udała się w podróż do swojego przyjaciela. Niestety straciła kontrolę nad samochodem i wpadła do rowu. Wyszła z samochodu i zaczęła szukać schronienia. Liczyła, że dotrze do domu znajomego, który oddalony był o 4 kilometry.

Próba ratunku

Kobietę znalazł mężczyzna, który bezzwłocznie podjął próbę uratowania jej życia. Zaczął od działań mających na celu przywrócenie oddechu. Gdy uznał, że to się nie udało, zawiózł skutą lodem Jean do najbliższego szpitala.

Niezwykłe odkrycie w szpitalu

Okazało się, że kobieta żyje. Nie może ruszać oczami, skóra jest twarda niczym kamień, ale da się wyczuć powolne bicie serca. Zaczęli więc ogrzewać dziewczynę kocem elektrycznym. W nocy udało rozmrozić się dłonie, a po trzech dniach także nogi. W 49 dniu kobieta odzyskała przytomność.

Lekarze byli zdumieni, że obeszło się bez amputacji

Skóra kobiety była tak twarda, że nie dało się wbić igły. Temperatura ciała z kolei tak niska, że żaden z lekarskich termometrów nie mógł ustalić jej temperatury.

Kobieta żyje do dzisiaj

Zdarzenie miało miejsce zimą 1980 roku. Kobieta żyje - na szczęście obeszło się bez uszkodzeń mózgu.

Film z bohaterką zdarzenia

Niestety film nie jest po polsku, ale można ustawić automatyczne napisy. Wystarczy najpierw kliknąć na ikonę "Napisy" a następnie "Ustawienia". Tam wybiera się automatyczne generowanie napisów w wybranym języku.

Ostrzeż przyjaciół i rodzinę przed podróżowaniem w trudnych warunkach. Czasami można przełożyć termin i pokonać dystans bez zagrożenia życia.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.