Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Kobieta Zaszła W Drugą Ciążę w Odstępie Zaledwie 10 Dni. Zobacz Jak Wyglądają Dzieci Po Urodzeniu Oraz Dowiedz Się Jak To Możliwe.

30 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   53,7 tys. wyświetleń
Kobieta Zaszła W Drugą Ciążę w Odstępie Zaledwie 10 Dni. Zobacz Jak Wyglądają Dzieci Po Urodzeniu Oraz Dowiedz Się Jak To Możliwe.

Wyjaśniamy jak to możliwe, żeby w tak krótkim odstępie czasu dwukrotnie zajść w ciążę. Okazuje się, że jest to możliwe.

Kate i Peter Hill to para z Australii, która od dawna chciała mieć potomstwo. Niestety, mieli problem z zajściem Kate w ciążę. Kobieta zmagała się z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Schorzenie to powoduje dysfunkcję jajników, a w efekcie zaburzenia miesiączkowania czy niepłodność. Często jest także powodem otyłości.

Chęć posiadania dzieci była tak duża, że pomocy postanowili szukać w terapii hormonalnej dla kobiety.

Dwa płody zostały poczęte w odstępie 10 dni.

Dzięki pomocy hormonów przepisanych przez lekarza, Kate zaczęła owulować. Podczas stosunku doszło do zapłodnienia, jednak owulacja trwała dalej. To z kolei umożliwiało zapłodnienie drugiego jajeczka. Nasienie, pozostające w szyjce macicy, może przetrwać nawet kilka dni po stosunku.

Z powodu ciągłej owulacji oraz spermy, kobieta zaszła w ciążę 10 dni po pierwszym poczęciu.

To dość niespotykana sytuacja, w której kobieta w ciąży, zachodzi w nią ponownie.

To była superfetacja! Druga ciąża w czasie trwania pierwszej.

To bardzo rzadkie zjawisko medyczne nazywamy superfetacją, czyli ciążą dodatkową. Występuje ono głównie u ryb i zajęcy, rzadziej u gryzoni, torbaczy, koni i owiec. W literaturze medycznej opisano tylko kilka takich zjawisk zaobserwowanych u ludzi.

Urodziły się w tym samym czasie, ale NIE są bliźniakami.

Czym się różnią od bliźniaczek? Otóż do ciąży bliźniaczej jednokomórkowej dochodzi, gdy zapłodnione jajeczko podzieli się na dwa. Wówczas rodzą się bardzo podobne dzieci. Innym przypadkiem jest, gdy równocześnie zapłodnione są dwa jajeczka. Wynikiem takiej ciąży są bliźniaki "dwujajowe", które najczęściej nie są do siebie podobne. Można zatem twierdzić, że tak było w tym przypadku, ale jest to błędne rozumowanie. Bliźniaki powstają w tym samym momencie, a te dwie dziewczynki dzieli 10 dni pomiędzy momentem poczęcia.

Poznajcie Charlottę i Olivię, córki Kate i Petera.

Jedna z dziewczynek miała więcej czasu na rozwój w łonie matki, jednak różnica nie jest zauważalna.

Jest tylko 10 udokumentowanych przypadków superfetacji.

Przypadek dziewczynek należy uznać za cud z uwagi na rzadkość występowania zjawiska. W literaturze opisano tylko 10 przypadków z całego świata. Nawet lekarz prowadzący ciążę Kate przyznał, że nie wiedział o takim zjawisku i musiał posiłkować się wyszukiwarką Google do szybkiego poznania tematu.

Rodziną zainteresowały się media.

Niestety film nie jest po polsku, ale można ustawić automatyczne napisy. Wystarczy najpierw kliknąć na ikonę "Napisy" a następnie "Ustawienia". Tam wybiera się automatyczne generowanie napisów w wybranym języku.

Niezwykłą historią podzielcie się ze znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.