Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Krem Do Usuwania Tatuażu Niedługo Wejdzie Na Rynek. Zobacz Jak Działa!

4 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   10,7 tys. wyświetleń
Krem Do Usuwania Tatuażu Niedługo Wejdzie Na Rynek. Zobacz Jak Działa!

Nauka rozwija się w błyskawicznym tempie. Kilkanaście lat temu nikt nawet nie myślał, że będzie można za pomocą lasera usuwać tatuaże. Dzisiaj lasery są już przeżytkiem, a do akcji wkracza... maść usuwająca tatuaże!

Wszyscy wiedzą, że na tatuażach nie ma co oszczędzać. Dobry tatuażysta się ceni, a chcąc iść po kosztach, możemy uzyskać na przykład taki efekt:

Maść ratunkiem?

Dla wszystkich, którzy nie są zadowoleni z posiadanych tatuaży mamy doskonałą wiadomość. Już niedługo będzie można szybko i bezboleśnie pozbywać się nieudanych tatuaży. Rozwiązanie to będzie nie tylko tańsze, ale także bezpieczniejsze dla skóry niż laser. Niestety póki co specyfik jest jeszcze w fazie testów, ale być może już niedługo będzie dostępny na rynku.

Pomysłodawcą jest doktorant z Uniwersytetu Dalhousie w Nowej Szkocji, Alec Falkenham.

Jak ma działać maść usuwająca tatuaż?

Będzie ona zwierała bisfosforany, które będą usuwały tatuaż poprzez stymulację makrofagów (wyspecjalizowane komórki w skórze, których główną funkcją jest spożywanie martwych komórek takich jak bakterie czy tusz).

Niektórzy naukowcy patrzą jednak sceptycznie na ten eksperyment i uważają, że żadna maść nie będzie w stanie poradzić sobie z usunięciem tatuażu.

Na wyniki musimy jeszcze poczekać, ale jedno jest pewne, niektórzy byli by bardzo wdzięczni za to odkrycie.

Udostępnijcie i oznaczcie kogoś, komu przydała by się taka maść :D
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.