Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Krew z 500-letniej Mumii Może Kryć Lekarstwo Na Współczesną Chorobę, Na Którą Zapada 300.000 Polaków Rocznie.

8 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   50,7 tys. wyświetleń
Krew z 500-letniej Mumii Może Kryć Lekarstwo Na Współczesną Chorobę, Na Którą Zapada 300.000 Polaków Rocznie.

Każde odkrycie z przeszłości niesie za sobą wiele ważnych wskazówek dla naukowców. To, o którym tu przeczytacie, wywołało poważną dyskusję nad nowy kierunkiem badania choroby, która od lat dziesiątkuje ludność.

Mumia liczy ponad 500 lat i została zachowana w bardzo dobrym stanie. Znana jest jako The Maiden.

Odkryto ją w argentyńskim wulkanie Llullaillaco.

Była kilkunastoletnią dziewczynką, którą poświęcono w ofierze przez Inków. Ofiarami były dzieci, ponieważ były uważane za najbardziej czyste istoty. Ceremoniał ten miał na celu przebłaganie bogów, żeby przyjęli ich po śmierci do swojego królestwa i życia wiecznego u ich boku.

Mumia Inków daje lekarzom dokładniejszy obraz jak wyglądały choroby w przeszłości

Ta 500-letnia mumia została zamrożona po śmierci. Cierpiała na infekcję bakteryjną płuc, dzięki czemu naukowcy mogą doprowadzić do nowych spostrzeżeń chorób dróg oddechowych. Jej przypadłość była podobna do współczesnej gruźlicy.

Dokładna analiza ciała

Stosując nowoczesną technikę pobrano wymaz z ust i porównano go z wymazami obecnych pacjentów. Po raz pierwszy wykryto dokładnie te same patogeny w starożytnych tkankach i określono, czy choroba była zaraźliwa czy nie.W jej DNA znajdowały się bakterie chorobotwórcze Mycobacterium genus, które są odpowedzialne za infekcje górnych dróg oddechowych i gruźlicę.

Wszy we włosach

Mumia jest zachowana w tak dobrym stanie, że wygląda, jakby zmarła kilka tygodni temu Lekarze byli zgodni: czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Mumia przetrwała w stanie nienaruszonym kilkaset lat. W jej włosach znaleziono nawet wszy!

Teraz łatwiej będzie nam odkryć wiele biomedycznych tajemnic, takich jak dlaczego w 1918 roku wybuchła pandemia grypy, która pochłonęła dziesiątki milionów ludzi.-mówią lekarze.

Tutaj możesz obejrzeć film o tym niesamowitym odkryciu:

Odkrycie to może pomóc w obronie przed nowymi chorobami grypopochodnymi - lub ponownym pojawieniu się ich w przyszłości.

Jesteś zaskoczony tym artykułem? Udostępnij go swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.