Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Warszawski Ksiądz Publicznie Poparł WOŚP Podczas Mszy. Nie Spodobało Się To Niektórym Wiernym.

19 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   9,7 tys. wyświetleń
Warszawski Ksiądz Publicznie Poparł WOŚP Podczas Mszy. Nie Spodobało Się To Niektórym Wiernym.

Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Jurka Owsiaka, co roku jest tematem wielu dyskusji oraz kontrowersji. W dyskusji pojawiają się częste głosy przedstawicieli Kościoła, którzy negatywnie wypowiadają się na temat zbiórki. Są jednak wyjąt

Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Jurka Owsiaka, co roku jest tematem wielu dyskusji oraz kontrowersji. W dyskusji pojawiają się częste głosy przedstawicieli Kościoła, którzy negatywnie wypowiadają się na temat zbiórki. Są jednak wyjątki.

Organizowany ostatnio Finał miał wyjątkowo pod górkę. Nieprzychylny głos Kościoła oraz trudności w nagłośnieniu sprawy przez telewizję publiczną, sprawiły że wszelkie publiczne okazywanie wsparcia dla WOŚP nabrało innego, niż dotychczas znaczenia. W politykę jednak nie będziemy się zagłębiać :-)

Zdjęcie księdza obiegło Internet

Pomimo krytyki działalności WOŚP przez Kościół, nieliczni przedstawiciele duchowieństwa postanowili okazać swoje poparcie dla tego projektu. Wśród nich był ksiądz Wojciech Drozdowicz, który odprawiał mszę z serduszkiem na piersi.

Współpraca z TVP - program Ziarno

Ciekawostką jest fakt, że ksiądz Drozdowicz w przeszłości współpracował z Telewizją Polską, tworząc program Ziarno. Był twórcą, pierwszym prowadzącym, reżyserem oraz współscenarzystą. Za działalność w 1990 roku otrzymał nagrodę Wiktora.

W 1991 roku, w związku z wizytą Jana Pawła II do Polski, razem z Andrzejem Krzywym zrealizował teledysk Parafian blues, w którym wystąpił grając na kontrabasie

Co sądzicie o postawie księdza?

Powinien wspierać WOŚP czy może powinien się wstrzymać od publicznego okazywania wsparcia?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.