Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Masz Powód Do Dumy Czy Wstydu? Sprawdź Który Film Był Najpopularniejszy w Roku Twoich Urodzin

16 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,9 tys. wyświetleń
Masz Powód Do Dumy Czy Wstydu? Sprawdź Który Film Był Najpopularniejszy w Roku Twoich Urodzin

Komu się trafił Kevin sam w domu? Przyznawać się!:)


1980: Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje.

Piąta część Gwiezdnej Sagi, która opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce kilka lat po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Mistrzowska kreacja Harrisona Forda i Carrie Fisher zachęca do ponownego obejrzenia przygód Rebeliantów z niebezpiecznym Imperium.


1981: Indiana Jones. Poszukiwacze zaginionej Arki.

Słynny Indiana Jones (Harrison Ford) wyrusza do Egiptu, żeby dowiedzieć się gdzie przechowywana jest Arka Przymierza. Jego głównym zadaniem jest ochrona trofeum przed nazistami. Towarzyszyć mu będzie jego dawna dziewczyna Marion (Karen Allen). Film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga zalicza się do ponadczasowej klasyki światowego kina.


1982: E.T.

Film opowiadajacy o przygodach małego chłopca o imieniu Eliot, który zaprzyjaźnia się z kosmitą, który przypadkowo został na ziemi. Produkcja, która wzrusza nie tylko dzieci, ale także dorosłych widzów.


1983: Gwiezdne wojny cz. IV: Powrót Jedi

Kontynuacja kinowego przeboju, który szybko zaskarbił sobie serca publiczności. W tej części możemy śledzić ostateczną rozgrywkę pomiędzy Lukiem Skywalkerem i Darthem Vaderem. Rebelianci stają do walki z groźnym Imperium.


1984: Gliniarz z Beverly Hills

Amerykańska komedia sensacyjna, w której główną rolę zagrał Eddie Murphy. Wciela się on w czarnoskórego policjanta, który podróżuje do Kaliformnii, aby odszukać mordercę swojego przyjaciela Maickeya.


1985: Powrót do przeszłości

Jest rok 1985. Marty McFly poddaje się eksperymentowi przeniesienia w czasie do roku 1955. Wsiada w wehikuł czasu, który zbudował jego przyjaciel dr Emmett Brown i przypadkiem… przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom. Widzowie przez całą fabułę trzymani są w napięciu, zadając sobie pytanie czy uda mu się naprawić zniszczony ciąg wydarzeń i wrócić do swojego czasu, nie zmieniając przeszłości.


1986: Top Gun

Dwaj uczniowie elitarnej jednostki lotniczej Top Gun w Stanach Zjednoczonych, rywalizują o tytuł najlepszego pilota. Jeden z nich zakochuje się w swojej instruktorce Charlie. W głównych rolach wystąpili Tom Cruise oraz Kelly McGillis.


1987: Trzech mężczyzn i dziecko

Trzej przyjaciele: Peter Mitchell, Michael Kellam i Jack Holden mieszkają razem. Wszyscy są kawalerami i prowadzą beztroskie życie. Pewnego dnia pod drzwiami swojego mieszkania znajdują niemowlę. Postanawiają się nic zaopiekować, co powoduje ciąg komicznych wydarzeń.


1988: Rain Man

Charlie, wieczny karierowicz, dostaje informację, że zmarł jego ojciec, z którym od lat nie utrzymywał kontaktu. Upatruje w tej informacji nadziei na spadek, który pomógłby mu uporać się z jego problemami finansowymi. Niestety doznaje zawodu, ponieważ ojciec cały swój dobytek zapisał domowi psychiatrycznemu, ale dowiaduje się za to, że ma brata, który jest sawantem. Razem z nim wyrusza w podróż, która odmienia jego życie.


1989: Batman

Człowiek w stroju nietoperza, staje do walki przeciwko niebezpiecznemu Jokerowi, który torturuje mieszkańców Gotham City. Pod przebraniem ukrywa się miliarder Bruce Wayne, którego rodzice zginęli kiedyś właśnie z rąk bezwzględnego Jokera. Załatwiając osobiste porachunki, chce także ocalić miasto. Pomaga mu dziennikarka Vicki Vale.


1990: Kevin sam w domu

Klasyk, bez którego nie mogą odbyć się żadne Święta Bożego Narodzenia. Rodzina McCallisterów wybiera się na Święta do Paryża. Przez poranny pośpiech na samolot, rodzina zapomina o 8-letnim Kevinie. Chłopiec musi stawić czoła porywaczom, którzy planują okraść jego dom.


1991: Terminator 2: Dzień sądu

Druga część Terminatora została uznana za najlepszą z serii. Jego produkcja okrzyknięta została przełomem w dziecinie efektów specjalnych. Fabuła filmu opiera się na misji, jaką otrzymuje Terminator T-800. Ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora, który w przyszłości poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom.


1992: Zapach Kobiety

Charlie uczy się w prestiżowej szkole w New Hamspire. Decyduje się podjąć pracę dorywczą jako opiekun emerytowanego niewidomego pułkownika (mistrzowska kreacja, w którą wciela się Al Pacino). Mimo, że charakter podopiecznego Charliego jest trudny, z czasem między nimi rodzi się prawdziwa przyjaźń.


1993:Park Jurajski

Film opowiada o parku na bezludnej wyspie w którym przebywają sklonowane dinozaury. Tuż przed otwarciem parku, dochodzi do awarii zasilania. Jeden z pracowników zostaje zabity przez dinozaura. Inwestorzy zaczynają wątpić w bezpieczeństwo tego miejsca, jako punktu wycieczkowego.


1994: Król Lew

Każdy wie, jak niesamowita i piękna to była historia. Ale pomyśl chwilę o muzyce, która nawet po 20 latach jest popularna i zakorzeniona w umyśle.


1995: Toy Story

Chłopiec o imieniu Andy powiększa swoją kolekcję zabawek o astronautę zwanego Buzz. Do tej pory jego ulubieńcem był kowboj Chudy. Zabawkom trudno jest pogodzić się ze zmianą struktury władzy w swoim środowisku. Zaczynają one między sobą rywalizować. Elementem niespotykanym do tej pory w kinie było z zabawek bohaterów pierwszoplanowych.


1996: Dzień Niepodległości

Do Ziemi zbliża się olbrzymich rozmiarów obiekt kosmiczny. Trzech śmiałków staje do walki z zagrożeniem. Zespół tworzą prezydent Thomas J. Whitmore, pilot Steven Hiller oraz informatyk David Levinson. Łączą oni swoje umiejętności, aby powstrzymać inwazję obcych.


1997: Titanic

Fabuły jednego z najbardziej kasowych filmów w historii kina nie trzeba nikomu przypominać. Autentyczna historia zatonięcia "Titanica" z 1912 roku, stała się inspiracją do powstania tej produkcji. Warto powspominać:)


1998: Szeregowiec Ryan

Dramat wojenny, który opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Głównym wątkiem jest operacja Overlord, czyli lądowanie aliantów w Normandii w czerwcu 1944 roku. Kapitan Miller dostaje rozkaz przeprowadzenia swojego oddziału za linię wroga, odszukania żołnierza Jamesa Ryana i bezpiecznego sprowadzenia go. W kapitalnych kreacjach wystąpili Matt Damon i Tom Hanks.


1999: Zielona Mila

Wiekowy Paul Edgecomb przebywa w domu spokojnej starości. Tam opowiada swojej przyjaciółce o więziennych losach niesamowitego mężczyzny, który oskarżony o zamordowanie dwóch dziewczynek, został skazany na śmierć.W rzeczywistości jest łagodnym olbrzymem o wielkim sercu. Historia, obok której nie da się przejść obojętnie.


2000: Grinch: Świąt nie będzie

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo wszyscy radośnie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Jedynie Grinch – tajemniczy zielony stwór, który samotnie mieszka w jaskini w górach, nie cieszy się z tej okazji. Planuje zniszczyć mieszkańcom nadchodzące święta. Z pomocą przychodzi Cindy Lou Who, która chce uratować sytuację.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.