Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Lekarze Osłupieli, Gdy Zobaczyli Ciało Tego Dziecka. Młodzi Rodzice Zbagatelizowali Pierwsze Objawy.

23 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   46,3 tys. wyświetleń
Lekarze Osłupieli, Gdy Zobaczyli Ciało Tego Dziecka. Młodzi Rodzice Zbagatelizowali Pierwsze Objawy.

Maluch na świat przyszedł w lipcu 2016 roku. Był spełnieniem największych marzeń młodych rodziców. Niestety, chłopiec poważnie zachorował, a lekarz pierwszego kontaktu nie postawił prawidłowej diagnozy.

Życie młodego małżeństwa, któremu urodził się synek, wyglądało zupełnie normalnie. Problemy, jak u każdego rodzica, ale także wiele radości i miłości. Chłopiec rozwijał się prawidłowo i w zasadzie nie chorował.

Mały Archie zaczął być marudny i dużo płakał.

Rodzice na początku zbagatelizowali sprawę, ale gdy ten stan się utrzymywał, udali się do lekarza. Po przebadaniu dziecka, lekarz stwierdził zapalenie ucha i wysłał rodzinę do domu.

Chłopiec czuł się coraz gorzej. Rodzice przerazili się, gdy chłopca usta zrobiły się szare.

Rodzice natychmiast udali się z dzieckiem do szpitala. Jak mówi matka: To była najdłuższa podróż w moim życiu. Diagnoza pediatry okazała się błędna, a brak podjęcia natychmiastowego leczenia groził nagłą śmiercią.

Gdy lekarze zobaczyli ciało chłopca, byli przerażeni jego stanem.

To była śmiertelnie groźna choroba. Mógł nie przeżyć pierwszej nocy w szpitalu.

Po wykonaniu badań okazało się, że jest to infekcja meningokokowa, która może doprowadzić do zgonu chłopca. Dziecko spędziło w szpitalu dwa miesiącey. W czasie hospitalizacji wykonywano m.in. transfuzje krwi. Maluch był karmiony przez rurkę i cały czas podłączony do respiratora. Konieczne było podawanie drogich antybiotyków.

Internetowa zbiórka pomogła uratować życie chłopca!

Podczas zbiórki na serwisie GoFundMe, zebrano prawie 15 tys. dolarów. To trzykrotnie więcej niż zakładał pierwotny cel zbiórki.

Szczęśliwi rodzice ostrzegają innych, żeby nie lekceważyć objawów choroby.

Ważne, żeby szybko wykryć chorobę, ponieważ śmiertelność dochodzi nawet do 80%.

Pierwsze objawy przypominają przeziębienie: biegunka, gorączka, senność, nudności lub wymioty. Czasami pojawia się także wysypka. Jeżeli po naduszeniu wysypka nie blaknie, należy natychmiast udać się do lekarza.

Przed Świętami Bożego Narodzenia, chłopiec wrócił do domu.

Jest już zdrowy, ale skutki uboczne choroby oraz procesu leczenia będą dawały o sobie znać jeszcze przez wiele lat. Chłopiec stracił koniuszki palców:(

Udostępnij informację rodzinie i znajomym. Niech nikt nie zlekceważy objawów tej śmiertelnej choroby, która zabija 80% chorych.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.