Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Louis de Funès Dzisiaj Miałby 103 Urodziny. Za Te Role Wszyscy Go Uwielbiają!

27 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   943 wyświetlenia
Louis de Funès Dzisiaj Miałby 103 Urodziny. Za Te Role Wszyscy Go Uwielbiają!

Filmy z tym francuskim aktorem należą do klasyki światowego kina. Mimo, że od jego śmieci minęło ponad 30 lat, nadal kochają go miliony.

Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc - mawiał.

Jak skradł nasze serca?

Miał nieprzeciętne poczucie humoru i doskonale wcielał się w kolejne kreacje aktorskie. Był człowiekiem o wielu twarzach, który zagrał w ponad 130 filmach. Doskonale potrafił wyśmiewać problemy dnia codziennego. Jego niezdarność i zarazem ogromna pomysłowość w radzeniu sobie w każdej sytuacji, przyciągały tłumy widzów przed telewizory. I tak jest do dzisiaj.

Grał od najmłodszych lat

Od dziecka przejawiał talent aktorski, uwielbiał rozśmieszać gości, sąsiadów i kolegów. W wieku 12 lat zadebiutował na deskach teatru. Jego umiejętności sceniczne zostały zauważone, zebrał wiele pochwał i stał się bohaterem artykułu w lokalnej prasie.

Droga na szczyt nie była prosta

Zanim stało się o nim głośno, zagrał w blisko 50 filmach epizodyczne role. Dopiero w 1964 roku otrzymał rolę w Fantomasie, gdzie zagrał u boku Jeana Marais. Tam wcielił się w rolę komisarza policji, który ścigał nieuchwytnego przestępcę. Produkcja okazała się spektakularnym sukcesem. Następną rolą, która przyniosła mu ogromną rozpoznawalność był Żołnierz z Saint-Tropez. Od tej pory nie schodził ze świecznika.

Co robił poza ekranem?

Louis de Funès uwielbiał swój ogród. Spędzał w nim wiele czasu. Zapisał się nawet na specjalny kurs podcinania krzewów. Wyhodował specjalną odmianę róży, która miała pomarańczowe płatki. Poza tym komik często wędkował oraz kolekcjonował wina.

Odszedł za szybko

Słynny francuski komik zmarł na zawał serca w Nantes w 1983 roku. Pochowany jest na cmentarzu w pobliżu swojej posiadłości. Miał tylko 68 lat. Najbardziej zapadł nam w pamięć z serii przygód francuskiego żandarma, a także z filmów: Skrzydełka czy nóżki, Kapuśniaczek oraz Wielka Włóczęga. Ostatnia z produkcji nominowana była do Oskara.

Na koniec przypominamy kultową scenę z siostrą zakonną

Za którą z jego ról kochacie go najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.