Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Mają Po Jednej Nodze i Połączone Ciała. Miały Umrzeć Po Tygodniu a Dożyły Już 16. Urodzin!

11 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   13,3 tys. wyświetleń
Mają Po Jednej Nodze i Połączone Ciała. Miały Umrzeć Po Tygodniu a Dożyły Już 16. Urodzin!

Lupita i Carmen z New Milford są doskonałym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo, że ich ciała są połączone, to żyją jak inne dziewczyny w ich wieku. Grają na fortepianie i czerpią z życia pełnymi garściami.

Mama bliźniaczek dowiedziała się o tym, że pod sercem nosi dwa życia w 13. tygodniu ciąży. Miesiąc później okazało się, że są to bliźnięta syjamskie. Okres ciąży i pierwsze dni po urodzeniu, były najgorszym czasem w jej życiu. Lekarze dawali im maksymalnie 3 dni życia. Ze względu na ryzyko uszkodzenia narządów obu dziewczynek, rodzice nie zdecydowali się na rozdzielenie. Jednak po kilku tygodniach przyszedł czas na dobre nowiny. Dzieci zaczęły prawidłowo rozwijać się i pojawiła się nadzieja, że będą żyły znacznie dłużej niż zakładano.

Dziewczynki są połączone od klatki piersiowej do miednicy. Mają wspólne żebra, wątrobę, układ krążenia i układ pokarmowy. Niestety w wyniku tego Lupita (po prawej) cierpi na skoliozę, a jej płuca są sprawne tylko w 40%.

Lekarze rozważają operację dziewczyny, lub zapewnienie jej dodatkowego dostępu do tlenu.

Każda z dziewczyn ma normalną górną część ciała, ale obie mają po jednej nodze i wspólną miednicę. Lupita kontroluje lewą nogę, a Carmen prawą. Zaczęły chodzić, kiedy skończyły 4 latka. Całe życie uczyły się wspólnego funkcjonowania.

Lekarze boją się o życie dziewczynek

Niestety z roku na rok Lupita i Karmen mają coraz większe problemy zdrowotne. Operacja może skończyć się poważnym uszkodzeniem mózgu Lupity, a nawet istnieje ryzyko, że dziewczynka tego nie przeżyje.

Każda z nich ma inną osobowość

Carmen jest bardzo zdolna i ma w szkole bardzo dobre oceny. Jest wesoła i uwielbia opowiadać żarty. Jej siostra jest cichsza i ma problemy z czytaniem i nauką. W przyszłości chcą studiować weterynarię i zajmować się zwierzętami. Kiedy ludzie mówią im, że są zupełnie różne, Carmen odpowiada: No cóż, w końcu jesteśmy dwiema różnymi osobami.

Udostępnij przypadek tych niesamowitych sióstr swoim znajomym!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.